YÜKSEK DİVAN KURULU

YDK Başkanımız Uğur Dündar’ın Seçimli Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı’nda yaptığı konuşma

27 Nisan 2024 Cumartesi 11:30

Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Uğur Dündar’ın, Kulübümüzün Seçimli Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda yaptığı konuşma aşağıdaki gibidir:
 
“Değerli üyeler. Ben ve birlikte çalışmaktan onur duyduğum değerli arkadaşlarımız. Bu iki yıllık süre zarfında elimizden geldiğince kulübümüze ve sizlere yararlı olmaya ve güveninize layık çalışmalar sergilemeye gayret ettik. Bunlardan kısaca söz edeceğim. Öncelikle, bizden önce görev yapmış tüm YDK başkanları ve üyelerine gönül dolusu teşekkürler ediyoruz ve onların hepsinin çok iyi niyetlerle bu görevleri sürdürdüklerini ve ellerinden geleni Fenerbahçe için sonuna kadar yaptıklarına yürekten inanıyoruz. Bizlerse görevi devraldığımızda işe YDK’nın hafızasını oluşturarak başladık ve bütün YDK toplantılarının konuşma kayıtlarını karar defterine geçirdik. Ayrıca bir mail adresi rica ettik, yönetimimizden onu aldık. Sonra hızla web sayfamızı oluşturmaya başladık. Bugüne kadar YDK’ya ait bir web sayfası yoktu. 3 komite kurduk. Sağlık Komitesi, Sosyal Faaliyetler Komitesi ve Hukuk Komitesi. Bunlarla ilgili sürekli etkinlikler gerçekleştirdik. Özellikle Depreme hazırlık konusunda İsmail Bey’in gayretleriyle sürdürdüğümüz toplantılar tahmin ederim üyelerimizin bilgilenmesine yararlı olmuşlardır. Ayrıca bir resim sergisi açtık ve gelirini de depremzedelere bağışlamak üzere bir düzenleme gerçekleştirdik. Bence en önemli gelişmelerden biri Sayın Başkanımız Ali Koç’tan bir ricamız üzerine bugüne kadar YDK üyelerine mahsus bir bölümün bulunmadığı, Maraton Tribünü’nde bir YDK Salonunun yapılmasıydı. Başkanımız bunu hızla gerçekleştirdi ve böylece bizim Fenerbahçemizin YDK üyelerine başka kulüplerin de özenebilecekleri kalitede çay, kahve içebilecekleri, maç önü ve sonrasında sohbet edebilecekleri ve ayrıca etkinliklerimize katılabilecekleri bir salonu hayata geçirmiş olduk. Bundan sonra da bol bol kullanılmasını diliyoruz.
 
Ama bence asıl vurgulamamız gereken şu; bu sene geçmişte olduğu gibi kulübümüz, başarılarını hazmedemeyen bazı odakların sürekli kumpasına ve engellemesine maruz kaldı. Biz bu haksız saldırılarda daima Başkanımızın ve Yönetim kurulumuzun arkasında durduk. Gerektiğinde hırpalanmak, gerektiğinde hedef haline gelmek, gerektiğinde haksız iftira ve çamurların hedefi olmayı gönülden kabul ettik. Bu çaba bence az önce saydıklarımızdan çok daha önemli.  Bundan sonra gelecek YDK Başkan ve üyelerinin de aynı gayretle yönetimin yanında almalarını diliyorum. Fenerbahçemiz bir ve bütün olduğu sürece dıştan gelecek bütün tehlike ve tehditlere karşı koyma gücüne fazlasıyla sahiptir. Yeter ki bizler bir ve bütün olalım. Bu toplantı ve bu seçimin kulübümüzde birlik ve bütünlüğü sağlamaya yönelik tarihi bir adım olmasını diliyorum. Biz bunun için çok büyük gayret sergiledik ama başarabildik mi? Hayır. Maalesef başarılı olamadık. Ama bu başarılamaz değil. Mutlaka başarılabiliriz. Bunun da kulübümüzün bundan sonraki sportif faaliyetlerine çok olumlu yansıyacağına yürekten inanıyorum. Bu arada bizimle birlikte bu iki yıllık sürede en ufak bir sorun çıkartmadan çalışan Sayın Didem Üretmen ve Sayın Elizabet Uğurlu’ya, Gökhan kardeşime ve engin hukuk bilgisi ve kulüp içindeki deneyimleriyle neredeyse her sıkıştığımız anda hızır gibi yardımımıza yetişen Sayın İsmail Tepecik’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
 
Her şey Fenerbahçe için. Ben bin defa dünyaya gelsem ve bininde de aynı görevi yapsam yine Başkanımız Sayın Ali Koç’un ve Yönetim Kurulu’nun uğradığı haksız saldırılarda yanlarında dimdik, kale gibi durmaya devam ederim.”

Basın Fotoğrafları