VOLEYBOL

Sarı Melekler yeni sezona Topuk Yaylası’nda hazırlanıyor

01 Eylül 2018 Cumartesi 15:35 Son Güncellenme Tarihi: 17 Kasım 2018 Cumartesi 01:02

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız yeni sezona Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde bulunan Serkan Acar Resort&Sport Topuk Yaylası’nda hazırlanıyor.

Mücadele edeceği 3 kulvarda da başarı hedefleyen Sarı Melekler, sezonu geçtiğimiz hafta Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerimizde yaptığı antrenmanla açtı. 1 haftalık çalışmanın ardından kafilemiz sabah saatlerinde Topuk Yaylası'nın yolunu tuttu. Burada 1 hafta kamp yapacak takımımız, öğle saatlerinde Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt, Voleybol Şubesi Yardımcısı Muhittin İlker Dinçay ve Erkek Voleybol Takımımızla yemek yedi.
 
Kadın Voleybol Takımımız akşam saatlerinde ise kampın ilk antrenmanını gerçekleştirdi. A takım yardımcı antrenörlerimiz Zeljko Bulatovic ve Salih Erdoğan Tavacı yönetiminde saat 18.00’de başlayan idman, 2 saat sürdü. Isınma ve koordinasyon hareketleriyle başlayan antrenman, denge çalışması ile devam etti. Manşet maçının ardından topla yapılan ısınma hareketleriyle antrenman noktalandı.

Aynı zamanda Sırbistan Milli Kadın Voleybol Takımı’nı da çalıştıran Başantrenörümüz Zoran Terzic ile milli takımlarda bulunan kaptanımız Eda Erdem Dündar ile yeni transferlerimizden Samantha Bricio ve Ana Antonijevic kampa katılmadı.
1 hafta sürecek kamp, yarın yapılacak antrenmanlarla devam edecek.
 
Sıla Çalışkan: Kamp sürecini en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz
 
Antrenmanın ardından yeni transferlerimizden Sıla Çalışkan ile genç oyuncumuz Merve Tanyel, Resmi Sitemize açıklamalarda bulundu. Başarılı pasör Sıla Çalışkan, sezona en iyi şekilde hazırlanmak istediklerini söyledi. Heyecanlı ve mutlu olduklarını dile getiren Çalışkan, "Sezona başladığımız için çok mutlu ve heyecanlıyız.  Umarım hepimiz için güzel ve sakatlıksız bir sezon olur. Topuk Yaylası çok güzel. Öğle saatlerinde hep birlikte yemek yedik. Akşam saatlerinde ilk antrenmanımızı yaptık. Bir haftalık süren kamp sürecimiz olacak. Kamp sürecini en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Öte yandan tesis de çok güzel.  Hava serin ve ortam gayet iyi. Antrenmanlara yeni başlıyoruz. Sonrasında hazırlık maçları da yapacağız. Tempoyu yavaş yavaş attırıyoruz. Sezon başlayana kadar bu süreci hızlandıracağız ve sezona hazır şekilde başlayacağız" dedi.
 
Merve Tanyel: Yoğun bir çalışma programı bizi bekliyor
 
Genç smaçör  Merve Tanyel de, "Geçtiğimiz Pazartesi günü Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerimizde yaptığımız antrenmanla sezonu açtık. Bir haftalık antrenman temposundan sonra Topuk Yaylası tesislerimize geldik. Bir hafta burada kalacağız. Yoğun bir çalışma programı bizi bekliyor. Takım olarak heyecanlıyız ve yeni sezonun başlamasını iple çekiyoruz. Fenerbahçe altyapısında oynamama rağmen buraya ben de hiç gelmemiştim. Tesisler olsun, buranın havası olsun, çok güzel. Fenerbahçe’ye yakışır bir organizasyon.Buraya 13 kişi geldik. 6’ya 6'a oynayacak şekildeyiz.  Milli takımda bulanan Eda abla, (Eda Erdem Dündar) ile Samantha Estephania ve Ana Antonijevic burada değiller. Onlar aramıza daha sonra katılacaklar" açıklamasında bulundu.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar