KULÜP

BİR KEZ DAHA DAYANIŞMANIN TARİHİNİ YAZDIK

21 Haziran 2019 Cuma 01:34

Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından 4 Nisan’da başlatılan ve kulübümüzü sürdürülebilir finansal bağımsızlığına kavuşturmak için dev kitlesel kaynak yaratacak olan FENER OL kampanyası kapsamında bugün de tarihi bir yayın gerçekleştirildi.

Acun Ilıcalı’nın öncülüğünde TV8 ve FBTV ortak yayınında canlı yayınla ekranlara gelen “Fenerbahçe WinWin” kampanyası ile dayanışma adına tarihi bir gece daha yaşandı.

Fenerbahçe’yi destekleriyle yalnız bırakmayanlar, tam 5 ev ve 20 otomobil, Zeljko Obradovic ile yemek, imzalı Alex de Souza forması, kombine bilet, takımla birlikte deplasmana gitme, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde maç yapma fırsatı ve hayallerini süsleyen 5000 ödülden birine sahip olma şansını yakaladı.

Fenerbahçe’ye gönül vermiş isimlerin bir araya geldiği gecede sürpriz konuklar, telefon bağlantıları ve eğlenceli videolar ile “Fenerbahçe WinWin” kampanyası izleyenleri ‘Yüklen’ sloganıyla ekran başına kilitledi.

İş, sanat, spor dünyasından çok sayıda ismin de telefonla bağlanıp forma satın alarak destek olduğu bu özel geceye Başkanımız Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile Tolgahan Sayışman, Oğuzhan Koç, Doğu Demirkol, Murat Ceylan gibi ünlü isimler de katıldı.

Başkanımız Ali Koç: Bugüne kadar maddi ve manevi destek olan herkese teşekkür ediyorum

Acun Ilıcalı ve ekibine teşekkür eden Başkanımız Ali Koç, “Sonuçlar çok iyiydi. Bugüne kadar maddi ve manevi destek olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah yarın her şeye rağmen şampiyon olacağız. Yapılan tüm oyunlara, tüm provokasyonlara rağmen yarın Zeljko Obradovic ve basketbol takımımız kupayı getirirse Cumartesi akşamı bizden daha mutlusu olmayacak. Zor bir maç. Seyirci cezasıyla ilgili TBF'ye başvuru yaptık. Yarın sabah belli olacak. İnşallah lehimize bir sonuç olur. Olursa oraya taraftarımızla gideceğiz. Olmazsa da bir avuç yöneticimizle birlikte kupayı alıp geleceğiz.” dedi.

Taraftarlarımızın oylarıyla belirlenen ve Can Bartu, Basri Dirimlili, Fikret Arıcan, Selçuk Yula, Cihat Arman, Lefter Küçükandonyadis gibi efsane futbolcularımızın imzalarının yer aldığı “Efsane Çubuklu” formamızın satışı da devam etti.

Başkanımız Ali Koç programın devamında, “Bugünden kapanışa kadar atılacak SMS sayısını 2 ile çarpalım. Bu sayıyı yönetim olarak biz ekleyeceğiz ve bir transferde kullanacağız. Güzel isimler yolda.” diyerek taraftarlarımıza da çağrıda bulundu.               

Çok sayıda taraftar videosunun gösterildiği programa; hikayesiyle herkesi etkileyen görme engelli Fenerbahçe sevdalısı taraftarımız Murat Bölükbaş da telefonla bağlandı ve duygularını ifade etti. 

Renkli anlara sahne olan gece boyunca Fenerbahçe bayrakları coşkuyla dalgalanıp, Fenerbahçe marşları hep bir ağızdan söylendi.

Son olarak söz alan Başkanımız Ali Koç, “Kampanya gönüllülerine, sadece kampanya boyunca değil tüm sezon boyunca bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Mahcubiyetimizi her zaman dile getiriyoruz. İnşallah çok daha iyi bir sezon için hazırlıklı oluyoruz. Daha layık olduğumuz bir sezon geçireceğinizi şimdiden size söyleyebilirim. Her şeyi için teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkanımız Ali Koç: Kiminle ittifak yaparlarsa yapsınlar, her türlü oyuna ve ittifaka rağmen yarın o salonda o kupayı alıp geleceğiz

Şampiyonluğun belli olacağı final serisinin son maçı hakkında da konuşan Başkanımız, “Futbolda geçirdiğimiz talihsiz sezon basketbolda da bir nebze son iki ayda bizi yakaladı. İç sahada 15’te 15 yaptık, en çok galibiyetle Final-Four’a gittik ve 9 hafta öncesinde play-offa gitmeyi garantiledik. Üçü de ilk defa oluyor. Ancak şubat ayında başlayan sakatlıklara rağmen bu noktaya geldik. Önemli maç öncesi Sloukas’ın babası vefat etti. Sloukas da ne kadar azimli ve iyi bir insan olduğunu, ne kadar Fenerbahçe’ye ve kariyerine aşık bir insan olduğunu gösterdi. Ali Muhammed’in sezon içinde ablası vefat etti. Talihsizlikler bizi basketbolda da yakaladı. Yoksa normal şartlarda 7 maçlık seride son maça kalması söz konusu bile olmazdı. İki takım da iyi basketbol oynuyor. Fenerbahçe olarak Efes camiası ile hiçbir sıkıntımız olamaz. Ne yazık ki istenmeyen olaylar da yaşanıyor. Yarınki maçta seyircisiz oynama kararını da bir şekilde çıkarttılar. Küfürün her türlüsüne karşıyım. Ancak enteresan bir muameleyle karşı karşıyayız. Başvurumuzu yaptık. Tahkim değerlendiriyor ve sabah belli olacak. İnşallah seyircimizi oraya götürebilme şansını yakalayacağız. Buna rağmen olmasa da bir avuç insan oraya gideceğiz. Kiminle ittifak yaparlarsa yapsınlar, her türlü oyuna ve ittifaka rağmen yarın o salonda o kupayı alıp geleceğiz. Seyirci yasağı kalkması durumunda sabah hemen açıklayacağız, gidip biletlerinizi alın. Eğer kalkmazsa da biz orada olacağız.” ifadelerini kullandı.

Fener Ol kampanyasının 4 Nisan 2020 yılına kadar devam edeceğini belirten Başkanımız Ali Koç, “Daha gidecek çok yolumuz var. Herkese şahsım, yönetim kurulu ve Fenerbahçe Spor Kulübü olarak teşekkür ediyorum. İnşallah 4 Nisan geldiği zaman hedeflediğimiz rakamlara yaklaşmış oluruz.” dedi.

22 Haziran Cumartesi akşamı yapılacak olan çekiliş ile büyük ödülleri kazanan isimler belirlenecek ve program FB TV’den canlı yayınlanacak. Çekiliş ile birlikte WinWin Özel: İz Bırakanlar Triko Forma satışı da sona erecek.

Diğer ödüller için çekiliş dijital ortamda yapılarak ertesi gün fenerbahce.org’ta yayınlanacak.

Fotoğraflar: Burak Saltık

Haberin diğer fotoğrafları

/

Basın Fotoğrafları