FUTBOL

2024-2025 SEZONU FORMALARIMIZ ''BİR DNA MESELESİ: FENERBAHÇE’NİN GÖRKEMLİ MAZİSİNE SAYGI DURUŞU'' SLOGANIYLA ÖZEL BİR ANİMASYON FİLMİ İLE TANITILDI 

24 Haziran 2024 Pazartesi 16:26

Dünyanın önde gelen global spor markası PUMA, ‘Dünyanın En Büyük Spor Kulübü’ olan Fenerbahçemiz ile 2021 yılından bu yana devam eden resmi sponsorluğu kapsamında Futbol A Takımımız için hazırladığı yeni sezon formlarını “BİR DNA MESELESİ: FENERBAHÇE’NİN GÖRKEMLİ MAZİSİNE SAYGI DURUŞU” sloganını taşıyan çok özel bir animasyon filmi ile tanıttı.

Sarı lacivertin köklü geçmişinden ilham alınarak hazırlanan şanlı Fenerbahçe formaları kulübümüzün görkemli mazisine de saygıyı her bir nakışında barındırıyor.

Renklerimiz altında yatan görkemli maziyi, camianın parçası haline gelmiş ‘efsane’ isimlerini yâd ederek anlatan filmde, başlama vuruşundan gole kadar giden bir atak, geçmişten günümüze gelecek şekilde işlendi. Dönem ve futbolcular, atılan her pasta, verilen her mücadelede değişirken, Fenerbahçe formasının yalnızca sarı lacivert renkleri değil, Fenerbahçe’nin tüm değerlerini taşıyan güçlü bir sembol olduğu vurgusu yapıldı.

Her karenin tek tek elle çizildiği cel (Geleneksel) animasyon tekniğiyle hazırlanan filmde Fenerbahçemizin farklı dönemleri, o yılların ruhunu yansıtan farklı sanat akımları ve stillerle resmediliyor. Sketch illüstrasyon, sulu boya, empresyonizm, pop-art, retro futurism, postmodern art, synthwave, motion graphic ve contemporary realism gibi stil ve akımları aynı potada bir araya getiren film, hem görsellik hem de hikâye anlamında retrospektif bir yapı sunuyor.

Taraftarlarımızı tarihimize duygusal bir yolculuğa çıkaran animasyon filmde; Galip Kulaksızoğlu, Zeki Rıza Sporel, Cihat Arman, Lefter Küçükandonyadis, Can Bartu, Cemil Turan, Rıdvan Dilmen, Aykut Kocaman, Oğuz Çetin, Toni Schumacher, Todor Veselinović, Jay-Jay Okocha, Alex de Souza, Deivid de Souza, Semih Şentürk, Diego Lugano, Pierre Van Hooijdonk, Stephen Appiah, Volkan Demirel, Ferdi Kadıoğlu, İrfan Can Kahveci ve sürpriz bir isim olarak Jose Mourinho çizimlerine yer verildi.

Futbol Takımımızın 2024-2025 sezonunda giyeceği yeni sezon formaları, aynı zamanda tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Manchester City, AC Milan gibi Avrupa’nın dev kulüplerinin de forma tasarımını yapan ve PUMA global tasarım ekibi tarafından Fenerbahçemiz için özel olarak hazırlanan formalar, 3 ayrı modelden oluşuyor.


İç Saha Forması

Asırlık çınar Fenerbahçemizin efsanevi çubuklu forma geleneğini devam ettiriyor. Tasarımında retro izler taşıyan bu çok özel çubuklu forma, kulübün köklü tarihine bir saygı duruşu niteliği taşırken, aynı zamanda gelecek başarılara da ilham kaynağı olmayı hedefliyor. Formanın ensesinde yer alan “YAŞA FENERBAHÇE” sloganı da, bu mesajı pekiştiren sürpriz bir detay olarak göze çarpıyor.


Deplasman Forması

Dikkat çeken beyaz renk kullanımıyla, kulübün vazgeçilmez değerleri arasında yer alan “temizlik” ve “açık yüreklilik” temasını taşıyor. Kulübün logosunda da yer alan bu beyaz renk, yine kulübün logosunda yer alan ve takımın gücünü, kudretini temsil eden palamut dalı sembolünün yer aldığı çok özel bir desenle bir araya geliyor. Ortaya çıkan forma, sahaları Fenerbahçe’nin temiz ve net gücüyle aydınlatmaya hazır bir hale geliyor.


Üçüncü Forma

Fenerbahçemizin yalnızca sahadaki oyunuyla değil, saha dışında da yüzü geleceğe bakan, yenilikçi ve modern bir spor kulübü olduğunu vurgulayan bir tasarıma sahip. Formanın sofistike ve günümüzün moda trendlerine uygun çizgileri, şimdiden bir taraftar favorisi olmaya hazır.

Her sene olduğu gibi, PUMA’nın Fenerbahçe için tasarladığı formalar sahip oldukları teknolojik özellikleriyle de dikkat çekiyor. Futbolcuların sahada giydiği formaların tamamı, optimal performans ve konfor sağlayan inovatif teknolojilerle donatıldı.

ULTRAWEAVE materyal teknolojisi içeren formaların 4 tarafa esneyebilen özel yapısı, ağırlık ve sürtünmeyi azaltarak futbolcuların sahada daha rahat hareket etmesine imkân tanıyor. Fenerbahçe’nin yeni sezon formaları, kullanılan benzersiz kumaş, kalıp ve dikiş uygulamaları sayesinde, PUMA’nın şimdiye kadar ürettiği ve dünyanın en hafif performans tekstili olma özelliğini taşıyor (sadece 72 gram).

Kumaşa entegre edilen dryCELL teknolojisi, terin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı oluyor. Satışa sunulan formaların %100 geri dönüştürülmüş polyester içeren yapısı da, PUMA ve Fenerbahçemizin daha iyi bir gelecek için çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konularına verdiği önemi vurguluyor.

PUMA’ nın Fenerbahçemiz için hazırladığı İç Saha, Deplasman ve Üçüncü formaları, PUMA ve Fenerium mağazalarının yanı sıra, Fenerium.com ve PUMA.com sitelerinde satışa sunuldu.