BOKS

Olimpik boksörümüz Samet Gümüş, büyükler kategorisinde katıldığı ilk Avrupa Şampiyonası'nda altın madalyanın sahibi oldu

28 Nisan 2024 Pazar 18:39

Sırbistan’ın ev sahipliğinde düzenlenen Büyükler Avrupa Boks Şampiyonası finalinde ringe çıkan Fenerbahçeli Olimpik boksörümüz Samet Gümüş, büyükler kategorisinde katıldığı ilk Avrupa Şampiyonası'nda altın madalyanın sahibi oldu. Gümüş, bu seviyede erkeklerde 13 yıl aranın ardından ilk altın madalyayı kazanan boksör olarak tarihe geçti.

Belgrad’da bulunan Aleksandar Nikolić Hall’de yapılan final müsabakalarında 51 kilodaki Macar rakibi Atila Bernarth’ı 4-1 mağlup eden Fenerbahçeli milli sporcu Samet Gümüş, kürsünün ilk basamağına çıkma başarısı gösterdi.

2022 Avrupa U22 Şampiyonası’nda altın, 2022 Akdeniz Oyunları’nda bronz, 2023 Avrupa Oyunları’nda gümüş madalya kazanan Samet Gümüş, 2024 Avrupa Oyunları’nda da altın madalyaya uzanarak önemli bir başarıya imza attı.

Olimpik boksörlerimiz Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli’nin ardından Samet Gümüş de altın madalya kazanan bir diğer sporcumuz oldu.

Basın Fotoğrafları