BASKETBOL

Başantrenörümüz Sarunas Jasikevicius, Olympiacos maçını değerlendirdi

13 Nisan 2024 Cumartesi 00:04

Başantrenörümüz Sarunas Jasikevicius, deplasmanda Olympiacos’a uzatma bölümü sonrasında 84-81 mağlup olduğumuz maçı Fenerbahçe Televizyonu’na değerlendirdi.

Jasikevicius, "Play-off yolunda inanılmaz bir maç oldu. Hem atmosfer hem de yoğunluk açısından. Genel anlamda oyunu kontrol ettiğimiz zamanlar oldu ama çok iyi rakibe karşı oynadık. Geriye düştüğümüz zamanlar oldu. Özellikle uzatma bölümünde 5 sayı öndeyken, orada kontrolü kaybettik ve bu bize zarar verdi. Kontrolü tamamen ele almamız bir savunma ötedeydi ama işler bizim için açımızdan yolunda gitmedi. Play-offlardan önce böyle maçlara ihtiyacımız var. Çeşitlilik ve atmosfer açısından çok iyi oldu. Bu tip maçlarda detaylar çok önemli." dedi.

Play-off içinse Başantrenörümüz Sarunas Jasikevicius, "Bireysellikten çok oyuncuların nasıl hissettikleri ve oldukları önemli. Çok kötü bir hafta geçirdik ama bugün çok iyiydik. Çok fazla maç oynadık. Evet, sezonu altıncı sırada bitirdik. Duygulardan öte şu an Monaco’ya bakmamız gerekiyor. Rakibimiz Monaco oldu. EuroLeague’in en iyi takımlarından bir tanesi. Çok sağlam bir proje aynı koç ve oyuncularla devam ediyor." ifadelerini kullandı.