BASKETBOL

Başantrenörümüz Dimitris Itoudis ve oyuncumuz Nigel Hayes-Davis'in maç önü görüşleri

11 Ocak 2023 Çarşamba 17:07

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague 2022-23 sezonu 19. hafta maçında Bayern Münih’i konuk ediyor. Başantrenörümüz Dimitris Itoudis ve oyuncumuz Nigel Hayes-Davis karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundu.
 
İyi bir takıma karşı mücadele edeceklerini belirten Başantrenörümüz Dimitris Itoudis, “Son dönemde oldukça iyi durumda olan bir takımla karşılaşacağız. İyi basketbol oynuyorlar. İlk maça kıyasla kadrolarına yeni isimler eklediler. Birçok yaratıcı oyuncuya sahipler. Elbette Harris de takıma dahil oldu ve rotasyonda Hunter’a destek oluyor. Bütün isimleri sayabilirim ama sonuçta çift maç haftasındayız. Konsantre ve kararlı olmalıyız. Atina’da kazandığımız maça kıyasla birçok konuda, özellikle de ribauntlarda daha iyi olmalıyız. Daha güçlü olmalı ve oyunun iki yönünde de savaşmalıyız.” dedi.
 
Oyuncumuz Nigel Hayes-Davis ise, “Panathinaikos ile dün oynadığımız maçtan neler öğrendiğimizi görmek için harika bir karşılaşma olacak. Bayern çok zorlu ve fiziksel basketbol oynayan bir takım. Ayrıca, dün neredeyse maçı kaybetmemize neden olan hücum ribauntlarında çok etkililer. Bu nedenle, onların yoğunluğuna ve rekabetçi ruhuna ayak uydurmalı, ayrıca savunmada da çok etkili olmalıyız.” ifadelerini kullandı.