BASKETBOL

Dimitris Itoudis ve İsmet Akpınar'ın maç önü görüşleri

01 Aralık 2022 Perşembe 15:04

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague 11. hafta maçında Real Madrid’i konuk ediyor. Bu akşam Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda oynanacak maç öncesi Başantrenörümüz Dimitris Itoudis ve oyuncumuz İsmet Akpınar açıklamalarda bulundu.
 
Real Madrid maçının önemine değinen Başantrenörümüz Dimitris Itoudis, "Çok yetenekli ve aynı zamanda çok iyi bir teknik ekip tarafından yönetilen bir takımla karşılaşacağız. Real Madrid'in yüksek hedefleri var. Her pozisyonda üçer oyuncuya sahipler. Uzun, atletik ve çok yarışmacı bir takım. Onlarla rekabet edebilmeniz için her şeyinizi parkeye koyabilmelisiniz. Ruhunuzu, enerjiniz ve elinizde olan her şeyi parkeye yansıtmalısınız. Yarın dolu bir salonda oynayacağız ve tamamen bu mantaliteyle parkeye çıkmalıyız." dedi.
 
Açıklamasında "taraftar" vurgusu yapan oyuncumuz İsmet Akpınar, "Çok zorlu bir deplasman fikstürünün ardından evimize dönüyoruz. Taraftarlarımızla buluşacağımız için çok heyecanlıyız. Maçın biletlerinin satışa çıkar çıkmaz bittiğini biliyoruz. Bu bizim için çok büyük bir motivasyon. Karşımızda EuroLeague’in en iyi takımlarından biri olacak. Çok kaliteli ve geniş bir kadroya sahipler. Bizim de maalesef eksiklerimiz var. Ancak bu eksikleri mücadelemizle ve elbette taraftarımızın müthiş desteğiyle kapatmayı hedefliyoruz. 40 dakika boyunca konsantre olacak ve son ana dek mücadele edeceğiz." ifadelerini kullandı.