BASKETBOL

Zeljko Obradovic ve Leo Westermann'ın maç önü görüşleri

09 Ocak 2020 Perşembe 07:28

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı,mız Turkish Airlines EuroLeague 18. hafta maçında Kirolbet Baskonia’ya konuk oluyor. Bu akşam TSİ 23:00’te Fernando Buesa Arena’da oynanacak mücadele öncesi Başantrenörümüz  Zeljko Obradovic ile oyuncumuz Leo Westermann açıklamalarda bulundu.

Zeljko Obradovic: Barcelona’ya karşı harika basketbol oynamış bir takımla karşılaşacağız. Baskonia çok agresif bir ekip ve bize karşı da aynı agresifliği ortaya koyacaklarından eminim. Bu sertliğe hazır olmalı ve bu sayede oyunun hücum bölümünü kontrol edebilmeliyiz. İyi basketbol oynayabilmek için gerekli olan detayların farkına varmalı ve 40 dakika boyunca mücadele etmeliyiz. 

Leo Westermann: Çok sert bir maç olmasını bekliyoruz. Baskonia her zaman zorlu bir rakip olmuştur, özellikle de kendi evlerinde oynadıkları zaman. Taraftarlarından harika destek alıyorlar. Geçtiğimiz hafta Barcelona'ya karşı önemli bir maç kazandılar ve ne kadar iyi bir takım olduklarını gösterdiler. Baskonia’yı mağlup edebilmek için tüm detaylara özen göstermemiz gerektiğini biliyoruz.