SÖZDE ŞİKE DAVASI

Şike Kumpası Davası’nda savunmalara geçiliyor

22 Şubat 2017 Çarşamba 15:16 Son Güncellenme Tarihi: 26 Aralık 2018 Çarşamba 15:17

cFenerbahçe Spor Kulübü ve Başkanımız Aziz Yıldırım'ın Avukatı Abdurrahim Erol, Şike Kumpası Davası’nın üçüncü gününde duruşmanın hemen öncesinde Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Avukat Abdurrahim Erol, iki günlük süreçte iddianamenin tamamına yakınının okunduğunu, mahkemenin de bugün ve yarın savunmaları değerlendireceğini ifade etti.

Avukat Abdurrahim Erol’un konuya ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde:
“Mahkeme artık savunmaları alma aşamasına geldi. Diğer usulü işlemler tamamlandı ve iddianamenin tamamına yakını okundu diyebiliriz. Bugün artık savunmalara başlayacak. Dün mahkemenin kapanış aşamasında bundan sonraki sürecin nasıl olacağına ilişkin mahkeme başkanı bir bilgilendirme yaptı. İddianamede bahsedilen olaylarla ilgili bağlı kalacağına, öndeki yargılamaların bu davanın konusu olmadığını belirtti. İddianamede sanıklara yüklenen suçlarla ilgili savunma alacağına hem müşteki hem de sanık tarafın bu esasa göre beyanlarını sunmalarını tebliğ etti. Birazdan başlayacak olan duruşmayı bekliyoruz. Mahkeme, tutuklu sanıklar başta olmak üzere huzurda bulunan tüm sanıkların savunmasını alacak. Ama bu savunmalar biraz zaman alacak. Sorgusu tamamlanan her sanık önce mahkeme heyeti, sonra da taraf vekilleri tarafından sorguya alınacak. Bu şekilde süreç ilerleyecek.”

Mahkeme başkanının Cuma günü gelen talepleri değerlendireceğini ifade eden Abdurrahim Erol, “Cuma günü sanıkların tahliye talepleri değerlendirilecek. Müşteki ve mağdurlar açısındansa davaya katılmak ve davayı sonuna kadar takip etmek isteyenlerinde alacak. Bu talepleri de gün sonunda karara bağlayacak.” dedi.

Son olarak savunmalarının ciddi bir zaman alacağına değinen  Avukat Abdurrahim Erol, “Sanıkların nasıl bir stratejiyle savunma yapacaklarını bilemiyoruz ancak öngörümüz 15 kişinin savunmasının yetişemeyeceği yönünde. Onun için tutuklu sanıkların savunmalarının zaman alacağını düşünüyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.