KULÜP

ATAMIZI ANDIK

10 Kasım 2019 Pazar 11:25

Kulübümüz, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümünde Dolmabahçe Sarayı’nın açıklarında gerçekleştirdiği törenle andı.
 
Başkanımız Ali Koç, Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sevil Zeynep Becan, Erol Bilecik, Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Simla Türker Bayazıt, Mustafa Kemal Danabaş, Alper Pirşen, Selahattin Baki, Esra Nazlı Ercan ile Futbol A Takımımızın İdari Menajeri Volkan Ballı, FBÇGK Başkanı Ece Beyter ve Yürütme Kurulu Üyeleri, sporcularımız, eğitim kurumlarımız, çalışanlarımız ve üyelerimiz Kadıköy Eminönü/Karaköy İskelesi’nden kalkan vapurla Atamızın hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’na doğru hareket etti.
 
750 kişinin katılımıyla gerçekleşen anma töreninde, saat 9’u 5 geçe siren sesleri eşliğinde Dolmabahçe Sarayı’nda Atamıza saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’mız hep bir ağızdan söylendi.
 
Başkanımız Ali Koç: Fenerbahçe her gün Atasını yaşar, Atasının ilkelerine ve değerlerine sahip çıkar
 
Törenin ardından duygularını paylaşan Başkanımız Ali Koç, “Öncelikle Sevil Hanım ve onun liderliğindeki üye ilişkilerindeki arkadaşlarımız bu güzel fikirle geldiler. Biz de hemen kabul ettik. İlk defa böyle bir şey yaptık. İnşallah her sene de yaparız. Bakarsınız ki bugün bir gemiyle giderken; yarın iki üç gemiyle gideriz. UNIFEB Derneği’nin ve 1907 Derneği’nin yaptığı gibi. 2004 yılında ben 1907 Derneği’nin başkanlığını yaparken Anıtkabir’i 150 kişi ziyaret etmiştik. Sayılar o kadar arttı ki artık 10 Kasım’da değil, 9 Kasım’da yapıyoruz. Dün de 5 bin kişi ziyaret etti. Onları da kutluyorum. Geleneksel hale geldi. Kulüp olarak da bunu gelenek haline getirmemizin fayda olduğunu düşünüyorum. Bugün burada kongre üyelerimiz, yüksek divan kurulu üyelerimiz var. Çocuklarımız, genç sporcularımız, yönetim kurulu üyelerimiz var. Bir aile olarak Dolmabahçe’ye gittik. Atamıza olan şükranımız, minnetimizi, sevgimizi, saygımızı iletmek üzere saat 9’u 5 geçe oradaydık. Katılan herkese, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Geminin kaptanına, mürettebatına hayatımızı kolaylaştırdıkları için teşekkür ediyorum. Bugün 10 Kasım. 10 Kasım Türkiye için, her Türk için çok önemli. Atamızın hangi takımı tuttuğu değil; hangi takımın Atatürk’ün yolundan yürüdüğü önemlidir. Fenerbahçe her gün Atasını yaşar, her gün Atasının ilkelerine ve değerlerine sahip çıkar. Bu, Kulübümüzün DNA’sının bir parçasıdır, değişmezidir. Biz de bize emanet edilen bu vatanda Cumhuriyet değerlerimize sonuna kadar sahip çıkacağımızı her zaman söylüyoruz. Sadece söylemde kalmıyor, eylemlerimizde de bunu gösteriyoruz. Stadımızda, müzemizde, yaşantımızın her yerinde, tüm şubelerde bunu gösteriyoruz. Bir günlük yapılan bir şey değil, 365 gün boyunca bunu yaşıyoruz. Normalimizi yaşıyoruz. Çocukların burada olması ki bugün de en sevindiğim konulardan bir tanesi onların da katılım göstermesi. Pek çok çocuk var burada. Benim çocuklarım gelemediler. Okuldaki törene katıldılar ama çocuklarımıza da bu sevgiyi aşılamak lazım. Bu sene 10 Kasım’a baktığım zaman ülkemizde de tekrar bir uyanış olduğunu görüyorum. Ne yazık ki son yıllarda hoşumuza gitmeyen, bu ülkeye yakıştıramayacağımız olaylara da tanık olduk. Ama her geçen gün, her geçen yıl Atamıza olan saygımızı, sevgimizi, minnetimizi daha fazla haykırarak gösteren bir Türkiye’den bahsediyoruz. Bu durum beni fazlasıyla memnun ediyor. Dolayısıyla bu 10 Kasım’ı da bu şekilde geçirmiş olduk. Törene katılan ve emeği geçen herkese de çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
 
Yönetim Kurulu Üyesi Sevil Zeynep Becan: Böyle bir şeyi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz
 
Yönetim Kurulu Üyemiz Sevil Zeynep Becan, “Çok duyguluyum. Böyle bir şeyi hayal ettik. Üyelerimiz de bize destek verdiler. Sporcularımızla, öğrencilerimizle bir aradayız. Başkanımızla bir aradayız. Böyle bir şeyi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bütün katılanlara teşekkür ediyorum.” dedi.
 
FBÇGK Başkanı Ece Beyter: Gençler olarak onun ilkelerine sahip çıkmaya devam edeceğiz
 
Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü Başkanı Ece Beyter, “Dün Anıtkabir’e Atamızı ziyaret etmeye gitmiştik. Tüylerimiz diken diken, çok hüzünlüyüz. Gençler olarak onun ilkelerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Kulüp olarak Türkiye’ye örnek olmak istedik. Fenerbahçe, Atatürk’ün peşinden giden bir kulüptür.” ifadelerini kullandı.
 
Törene katılanlar ise Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yıl dönümünde saygı ve rahmetle andıklarını; törende duygu dolu anlar yaşadıklarını ifade ettiler.
 
Fotoğraflar: Ahmet Hopyar, Atilla Sertbakan, Burak Saltık, Semih Bahadır

Basın Fotoğrafları