KULÜP

Kulübümüze Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu’ndan ’Onur Ödülü’

03 Aralık 2018 Pazartesi 15:00 Son Güncellenme Tarihi: 03 Aralık 2018 Pazartesi 15:09

Maltepe Belediyesi ve Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için gerçekleştirilen ödül töreninde Fenerbahçe Spor Kulübü, sosyal sorumluluk projelerinden ötürü Onur Ödülü’ne layık görüldü. Törene kulübümüzü temsilen Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt ve İletişim Koordinatörümüz Can Gebetaş katıldı. 

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılan “Duy Beni Memleketim” etkinliğinde, Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu tarafından engellilere yönelik katkı veren ve çalışma gerçekleştiren kurum ve kuruluşlara “Onur Ödülleri” verildi.

Etkinlikte kulübümüz, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ve engelli vatandaşlarımıza verdiği desteklerden ötürü Onur Ödülü’nün sahibi oldu. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın takdim ettiği ödülü, Kulübümüzü temsilen Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt aldı.

Bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt, Kulübümüzün bu ödüle layık görülmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Başkanımız Sayın Ali Koç burada sizlerle birlikte olmayı çok arzu etti fakat önceden belirlenen programları sebebiyle maalesef burada değil. Hepinize sevgi ve saygılarını gönderdi. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu değerli ödüle sizler tarafından layık görülmek bizleri son derece mutlu etti. Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu Başkanı ve Maltepe Belediye Başkanı’na çok teşekkür ediyoruz” diyen Simla Türker Bayazıt, ödülü özellikle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde almış olmanın çok anlamlı olduğunu ifade etti.

Kulüp olarak sosyal sorumluluk projelerine çok önem verdiğimizi belirten Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt, “Biz de Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, ‘Kalpler Engel Tanımaz’ diyoruz. Sosyal sorumlulukta öncü, toplumun her kesimine hitap eden, sorunlara çözüm üretmeye destek olan, farklı seslerin duyurulmasına yardım eden, fark yaratmak için gayret gösteren duyarlı bir spor kulübü olma hedefiyle yola çıktık. Bu doğrultuda birçok sosyal sorumluluk projesini tek tek hayata geçiriyoruz. Spor müsabakalarımızda sivil toplum kuruluşlarından gelen taleplerine elimizden geldiğince cevap vermeye çalışıyoruz. Stadımızda, salonlarımızda bu kişilere hayal ettikleri deneyimleri yaşatmaya çalışıyoruz. Bu akşam Kasımpaşa ile futbol maçımız var. Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması sebebiyle stadımızda çok özel misafirlerimiz olacak. Engelleri aşmaya ilham verecek, farkındalık yaratacak aktivitelerimiz olacak. Onların sesi olmak, farklılıklarını en üstte tutmak ve ayrımcılıkla mücadele etmek için her zaman elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Toplumsal yaşamda engelli olan tüm bireylerin yaşama standartlarının yükseltilmesi adına gereken desteği sağlayıp üzerimize düşen görevi yapmaya istekli ve hazırız. İleriye dönük de neler yapabileceğimizi her daim istişare ediyoruz. Bu bağlamda sizlerin de önerilerinizi her zaman dinlemek ve iş birliğinde olmak isteriz. İyi insan olmanın önemi ve toplumu oluşturan bireylerde ilk önce bu niteliğin gelişmesi gerektiğini düşünen, birlik duygusunun gücüne inanan duyarlı bir kulüp olarak sosyal sorumluluk projelerini çok ciddiye alıyor ve bu bağlamda geniş bir yelpazede çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

HeForShe projesinin öneminden de bahseden Simla Türker Bayazıt, “Geçtiğimiz günlerde toplumsal cinsiyet eşitliği için Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin uzun zamandır yürüttüğü bir proje olan HeForShe çalışmasının Türkiye’deki elçilerinden biri olduk. Bu uzun vadeli projemizde toplumsal cinsiyet eşitliğini vurgulayarak kadınların toplumdaki konumunu erkeklerin de desteğiyle yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu projemizde sizlerin de desteği çok önemli. Verebileceğiniz her türlü katkı bizi çok mutlu eder. Bu ödül bizim için o kadar anlamlı ki gerçekleştirmek istediğimiz projeler için hepimize motivasyon aracı. Yaptıklarımızın sizler tarafından fark edilmesi, takdir edilmesi aslında ödüllerin en güzeli. Bu ödüle layık gördüğünüz için Kulübümüz, Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz adına tekrar teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Simla Türker Bayazıt Tören sonunda işaret dilinde teşekkür ederek ‘Sizleri seviyoruz’ dedi.

Etkinlikte, gaziler, siyaset ve sanat dünyasından pek çok ismin yer aldığı  “Memleketim” şarkısının, işaret diliyle seslendirildiği klip de gösterildi.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar

Haberin diğer fotoğrafları

/

Basın Fotoğrafları