KULÜP

Başkanvekilimiz Semih Özsoy: Koray kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz

03 Kasım 2018 Cumartesi 17:51 Son Güncellenme Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 23:28

Başkanvekilimiz Semih Özsoy, Galatasaray derbisi sonrası açıklamalarda bulundu. Başkanvekilimiz, taraftarımız Koray Şener'in hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Özsoy, gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamalarda "Koray kardeşimizi tribünde kaybettik. Haber geldi, iki yöneticimiz de gitti. Bütün müdahalelere rağmen kaybetmişiz, onun üzüntüsü içindeyiz. Sportif anlamda diyecek pek bir şey yok. Bununla birlikte protokol tribünde olmak üzere Sayın Mustafa Cengiz başkan dahil Galatasaray yöneticilerine teşekkür ederiz. İyi ağırlandık ama üzüntümüz çok büyük. Renktaşımızı, kardeşimizi kaybettik.  Maç sonunda 2-2’ye üzülen tarafız. Galibiyeti kaçırdığımıza inanıyoruz ama farklı da olabilirdi. Bunların hepsinin önüne geçen Koray kardeşimizin durumu. Maçtan sonra saha içinde yaşananlarda sahada kaldı diye düşünüyoruz. Tünelde, yukarıda kayda değer hiçbir şey olmadı. Sahada birkaç itişme oldu, o da futbolcular arasında oldu bitti. Dolaysısıyla büyük bir derbi atlatıldı ama geriye Koray kardeşimizin kaybı kaldı" ifadelerini kullandı.

KIRMIZI KARTLARDA ADALETSİZLİK VAR

Hakemin kararlarıyla ilgili bir soru üzerine Başkanvekilimiz Özsoy şu açıklamaları yaptı: "Benim penaltıyla ilgili şahsi düşüncem, geçen hafta Ankaragücü maçında Yasin’e verilen penaltının benzeri fakat ben bunların eksperi de değilim, muhatabı da değilim. Hakemle ilgili herkesin serzenişi olabilir. Onu incelemek, bakmak lazım. Bizim de 2-0’a kadarken birkaç pozisyonda şikayetimiz vardı, 3-2’ye giderken şikayetimiz vardı. İncelemek lazım. Kırmızı kartlar açıklandı. Oralarda haksızlık olduğuna inanıyoruz. Ama bugün o gün değil. Konuşacak durumda değiliz. Gerçekten çok üzüntülüyüz. Bu saate kadar bekleme sebebimiz, biraz sakinleşsin de hastaneye gidelim diyeydi. Hepimizin başı sağ olsun. Ben Fatih hocanın dediğine ne diyebilirim. Ben saha içinde neler oluyor diye geldiğimde çok iyi karşıladı. Bize karşı davranışı iyiydi. Saha içiyle ilgili söylediklerini bilmiyorum. Bize göre kırmızı kartlarda şöyle bir adaletsizlik var; onlara daha fazla kırmızı kart gösterilmeliydi. Detay verilmedi. Belhanda’ya sarı kart olduğu söylendi. Bizim tarafımızda büyük sürprizle karşılandı".

Başkanvekilimiz, teknik direktör pozisyonuyla ilgili bir soru üzerine "Çalışmalar devam ediyor. Değerlendirmeler Yönetim Kurulu’nda karara bağlanacak. Yakın zamanda siz de öğrenirsiniz" açıklamasını yaptı.

HASAN HOCAYA TEPKİ VAR

Sahada maç sonrası yaşananlarla ilgili bir başka soru üzerine ise Başkanvekilimiz Semih Özsoy şöyle devam etti: "Ben bana söylenenleri söylüyorum. Ben sonradan bir şey seyretmedim. Son 2 dakikasında aşağı geldim. İtiş kakışlarda futbolcuların yanında olmak için. Kulaktan dolma söylüyorum. Fatih hoca burada bir haksızlık var diyorsa, bize göre de bir haksızlık var. Detayları bilmiyorum".

Başkanvekilimiz, Galatasaray yardımcı antrenörü Hasan Şaş'la ilgili soruya da "Hasan hocaya (Hasan Şaş) oldu bitti tepki var. Maç içerisinde de var. Videoda hepsi görülüyor. Sıkıntılı olduğu düşünülüyor" diye cevap verdi. Özsoy, sözlerini "İnanın üzüntümüz çok büyük. Kelimeleri seçiyorum. Hastaneye gitmek istiyoruz" diye noktaladı.