KULÜP

Başkanvekilimiz Semih Özsoy’dan açıklamalar

28 Ekim 2018 Pazar 11:30 Son Güncellenme Tarihi: 22 Kasım 2018 Perşembe 22:40

Başkanvekilimiz Semih Özsoy, Hollandalı teknik adam Phillip Cocu'nun görevine son verilmesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Yönetim Kurulumuzun aldığı kararla Sayın Phillip Cocu ile yollarımızı ayırdık" diyen Özsoy, "Üzücü bir mağlubiyet. Kabul edilebilir bir şey değil. Bu performans, bu futbol ne taraftarımıza ne camiamıza yakışır. Dolayısıyla bu üzücü gecenin sonunda Yönetim Kurulumuzun aldığı kararla Sayın Phillip Cocu ile yollarımızı ayırdık. Bunu da biraz önce kendi sayfamızda belirttik. Böyle gitmeyeceği bugünkü mağlubiyetle iyicene belgelenmiş oldu. Kendisiyle görüşmemizin sonunda yollarımızı ayırdık" dedi.

Futbolculara da uyarıda bulunan Başkanvekilimiz, "Bununla birlikte bazı futbolcuların performansı hakikaten Fenerbahçe camiasına, futbolcusuna yakışacak bir durumda değil. Oynayanlar kadar oynamayanların da yanlışlıkları Sayın Phillip Cocu’nun gitmesinde büyük etken olmuştur. Dolayısıyla oyuncularımızı da kendilerine çeki düzen vermeleri anlamında da uyarmakta fayda var. Bunlar bizim kendi hatalarımız" ifadelerini kullandı.

Hakem için de ayrı bir parantez açan Semih Özsoy, "Kendimize eleştiriler yapacağımız noktalar var ama bir nokta var ki şu ana kadar hiç gündeme almadığımız, hiç dikkate almadığımız bir şey de bugünkü hakem hatası. İnanın kabul edilebilir gibi değildi. Özellikle 0-0 iken Martin Skrtel’in pozisyonu ve ikili mücadelelerde çalınan, çalınmayanlar da mutlaka ve mutlaka değerlendirilmesi gerekiyor. Bunlara kim ne notu verecekse, kim değerlendirecekse bu da bizim açımızdan hakikaten bardağı taşıran başka bir damla oldu ama bunların hiç biri bu mağlubiyetin izatıı olamaz. Sebebi olamaz. Biz bunun arkasına sığınacak durumda değiliz. Dolayısıyla biraz önce de söylediğim gibi futbolcular da bundan nasibini almalı. Biz de çeki düzen vermeliyiz ve yollarımızı ayırdığımız Sayın Phillip Cocu’da bunda baş sorumlu olarak bedelini ödemiştir diye düşünüyoruz. Bu gecenin sonucunda aldığımız karar neticesinde hocamızla yollarımızı ayırdık. Hoca ile ilgili gelişmeleri, alacağımız kararları, Yönetim Kurulumuzun vereceği kararları en kısa sürede sizlere bildireceğiz" dedi.