FUTBOL

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, Beşiktaş karşılaşmasını değerlendirdi

08 Mayıs 2022 Pazar 21:58

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu 36. hafta maçında Beşiktaş deplasmanından 1-1’lik skorla ayrılışımızın ardından Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Sözlerine Anneler Günü ile ilgili mesajını dile getirerek başlayan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, karşılaşmayı ise şu şekilde değerlendirdi:

Öncelikle Anneler Günü, Dünyamıza ve ülkemize kutlu olsun. Oyuna gelince de iyi başlayabilirdik fakat ilk yarı derbilerin zorluğunu herkes bilmektedir. Biz de bunun zor olacağını ve zorlu bir maç geçeceğin tahmin ediyorduk. Bugün kendi taraftarı önünde ilk yarı itibarıyla baktığınız zaman rakip çok sert oynadı, gerçekten çok sert oynadı. Bu kadar sertliğe hakem de biraz müsaade etti. Ama sonuç olarak baktığınız zaman biz ilk devre hatta şöyle de söyleyebilirim, 55.dakikaya kadar biz kendi istediğimi oyunu bir türlü oynayamadık. Çünkü oyun çok durdu, çok faullü oldu, çok sert bir maç geçti ve bir türlü topun bizde kalmasını, daha fazla topun hızını artırarak biz kendi oyunumuzu oynayamadık. Bununla beraber 1 gol attık, 1 tane çizgiden çıkan top var, bir tane de Serdar kaleye vurmayıp İrfan’a çıkarsa 1 gol daha atabilirdik, olmadı ama sonuç olarak bugün iyi mücadele ettik. Beşiktaş derbisinde ki derbilerin zorluğunu da herkes bilmektedir. Biz de bunun bilinciyle buraya geldik. Sonuçta buradan en azından kaybetmeden 1 puan alarak kendi evimize dönüyoruz. Dediğim gibi biz buraya kazanmak için geldik, kazanabilirdik ama 55. dakikaya kadar sürekli uzun oynamak zorunda kaldık. Çok sert bir maç oldu, çok fazla oyun durdu. Kendi oyunumuzu bir türlü yerleşik düzende sağlayamadık. Rakip de buna müsaade etmedi. Oyun oynamamıza, pas yapmamıza izin vermedi. Onlar kendi taraftarlarının coşkusuyla çok sert, çok baskılı oynadılar. İlk yarı olarak bu baskıyı kıramadık ama daha sonra bu baskıyı kırmaya başladık, daha sakin kaldık, daha fazla futbol oynamaya çalıştık. Bu sefer de biz net pozisyonlar üretemedik. Maç 1-1 berabere bitti. Sonuçta buradan her şeye rağmen 1 puan aldığımız için oyuncularımı tebrik ediyorum. Beşiktaş’a da başarılar dilerim."

Takımımızda çok sayıda eksik ismin olmasına dikkat çeken İsmail Kartal, “Novak, bugün oynadı; 1 gol attı, 2 penaltıya sebebiyet verdi. Zaten buranın oyuncusu değil, 7 tane oyuncumuzdan yoksun buraya geldik. Tamam, 7 tane oyuncumuz yok ama bazı oyuncular var mesela bizim kilit oyuncularımız. Beşiktaş’ın da 2-3 tane oyuncusu yoktu ama bizim en önemli kilit oyuncularımız yoktu. Buna rağmen oyuncuları sahada verdikleri mücadeleyle en azından bugün sahadaki oyuncularımın onları aratmadığını düşünüyorum. Tabii ki normal şartlarda bugün oynayabilseydik bu maç daha farklı olabilirdi.” diye konuştu.

Beşiktaş deplasmanından 1 puanla dönmenin önemine değinen Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Böyle bir deplasmanda 12 maçtır evinde derbileri kaybetmeyen bir Beşiktaş var. Buradan biz de en azından 1 puanla dönüyoruz. Puan puandır. Bugün rakiple aramızda 5 puan var, yarın onların maçını bekleyeceğiz. Sonuçta şu an avantajlıyız. Bu avantajımızı koruyarak ligi ikinci bitirmeye gayret edeceğiz. Bütün amacımız bu. Önümüzdeki hafta Karagümrük maçına da en iyi şekilde hazırlanacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.