FUTBOL

Oyuncumuz Jose Sosa’dan açıklamalar

16 Nisan 2021 Cuma 18:19

Fenerbahçemizin Arjantinli orta saha oyuncusu Jose Sosa, Can Bartu Tesislerimizde gerçekleştirilen antrenman öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
 
Öncelikle genel bir değerlendirmede bulunan deneyimli oyuncu, “Geçen haftayı galibiyetle, 3 puanla bitirmek bizim için önemliydi. Bu maça kadar, önümüzde yaptığımız hataları iyiye çevirebilmek için zamanımız vardı. Bizim için hazırlanmak adına güzel bir zaman aralığı oldu” dedi.
 
Fenerbahçe’nin şampiyonluk şansına dair Sosa, “Aslında Fenerbahçe’de beklentiler sürekli aynıdır. Öncesi ve sonrası gibi bir şey diyemeyeceğim, çünkü Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün her zaman hedefleri bellidir. Ve tabii ki de bu büyük kulübün hedefi buradan şampiyon çıkmaktır” ifadelerini kullandı.
 
HER ZAMAN KAZANMAYI AMAÇLIYORUZ

Takımın son maçlardaki oyun anlayışıyla ilgili Arjantinli futbolcu, “Aslında biz oyuncular olarak, teknik heyetlerin yaptığı kadar, çok ince detaylı analizlerde bulunamıyoruz. Onlar bizden bu konuda çok daha üstünler ve onlar bu yaptıkları teknik analizler sonucundaki çıkarımları bize iletiyorlar. Bu çıkarımlar doğrultusunda biz oyuncular, oyun başladığı andan itibaren teknik heyetin bize sunduğu oyun anlayışını bir şekilde sahada göstermeye çalışıyoruz. Aynı zamanda takım içinde gerçekten çok önemli oyuncular var. Çok mücadeleci bir takıma sahibiz. Tabiki bu kaliteli oyuncularla her zaman kazanmayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.
 
EMRE HOCAMIZ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞAHSİYET. BURAYA GELİŞİMDE AKTİF ROL OYNADI
 
Sosa sözlerini şöyle sürdürdü: “Bulunduğum her takımda, bütün antrenörlerle, teknik direktörlerle; her zaman saygı çerçevesinde ilişkisi olan bir insanım. O yüzden yola çıktığım herhangi bir takımda, en başından itibaren eski antrenör ya da yeni antrenör hakkında hiçbir şekilde konuşmak istemiyorum. Bunun için bir karşılaştırmada bulunmak istemiyorum. Eski antrenörler çok saygılı insanlardı, şimdikiler de öyle. Ama tabii ki Emre benim için çok önemli bir şahsiyet. Sonuçta buraya gelişimde Emre hocamız çok önemli aktif rol oynadı. Kendisi çok tecrübeli, bu ligi gerçekten çok iyi bilen biri. Onun için en iyisini diliyorum. Kendimiz için de en iyisini diliyorum. Onun katkısı çok olacaktır 
 
GEÇEN SENENİN ŞAMPİYONUYLA OYNAYACAĞIZ, ONA GÖRE ANALİZLERİMİZİ YAPACAĞIZ
 

Bütün rakiplere karşı zaten saygılıyız. Onları çok ciddiye alıyoruz. Önümüzdeki rakibe de bakıldığında, şuanki pozisyonundan hariç, geçen senenin şampiyonu. (Medipol Başakşehir) Ama analizlere bakıldığında, son düzlükte bizimde gerçekten yükselen bir grafiğimiz var. Dediğim gibi son senenin şampiyonu bir rakiple oynayacağız, ona göre analizlerimizi yapacağız ve onları tabiki de ciddiye alarak oynayacağız. Şampiyonluk için, her zaman daha iyiye doğru yöneldiğimize inanıyorum ve daha iyisini yapmaya çalışıyoruz.
 
Geleceğim hakkında şuan için hiçbir fikrim yok. Çünkü bu şekilde çok fazla örnek oyuncu var. Daha uzun süreler, daha uzun yıllar oynayan birçok kaliteli iyi oyuncular var. Ben o yüzden kendi kariyerim için sene sene bakmaktan yanayım. Şimdiden bir şey diyemeyeceğim.”

Fotoğraflar: Semih Bahadır
 

Basın Fotoğrafları