FUTBOL

Ersun Yanal:  Artık önümüze bakıp, sadece geleceği yaşayacağız ve geleceği düşüneceğiz

26 Mayıs 2019 Pazar 22:43 Son Güncellenme Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 23:48

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Antalyaspor karşısındaki 3-1’lik galibiyetin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Sözlerine Fenerbahçe formasını giyen, terleten her oyuncunun bu camia için değerli olduğunu ifade ederek başlayan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal; artık önümüze bakacağımız, sadece geleceği yaşayacağımız ve geleceği düşündüğümüz bir sezon geçirmeyi ümit ettiğini söyledi.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, “Hafızamızda yer etmeyecek, kalmayacak bir sezonu geride bıraktık. Artık hafızamızdan silinmesi gereken bir sezon. Bugün ona rağmen bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza şükran ve minnet borçluyuz. Fenerbahçe forması giyen ve bu kutsal formayı üzerinde taşıyan ve bunun terini akıtan her oyuncumuz bizim için kutsaldır, her oyuncumuz değerlidir. Bu teri akıttığı süre içerisinde de değerli olmaya devam edecektir. Özellikle Topal’a yapılan bu tepki oldukça üzücü ve kabul edilebilecek bir şey değil, kabul edilecek bir durum değil. Bundan dolayı çok üzüntülüyüm. Aynı zamanda onu destekleyen ve tribünlerde bölen bir taraftar grubu da var. Biz, bütünlük içinde ve hep beraber olmalıyız. Birlik içinde olmalıyız ve birlik içinde olduğumuzda büyük başarılara imza atmamız söz konusu. Oyuna gelince, Fenerbahçe’nin oyunu, oyun karakteri bugünkü oyunculara bağlı. Biz bugün kısıtlı ve sıkıntılı bir kadroyla mücadele ettik. Ama sahada bunun mücadelesini veren oyuncular maçı kazanmasını bildi, onları da tebrik ediyorum. Onlara iyi tatiller diliyorum. Artık önümüze bakacağımız; sadece geleceği yaşayacağımız, geleceği düşündüğümüz; çünkü gelecek yaşanacaktır. Artık geçmiş bitmiştir. Gelecekte de yaşayacağımız ve kendi bestemizi yapacağımız, bizim bestemiz olacak ve şarkıları söylenecek bir sezon geçirmek umuduyla herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Fenerbahçe formasını terleten her oyuncunun, terinin kutsal olduğunu bir kez daha dile getiren Ersun Hoca, “Mehmet Topal'ı alkışladım, çünkü bu formayı sahada terleten her oyuncumuz kutsaldır. Her oyuncumuzun teri kutsaldır. Bunun ötesinde fazla konuşmaya gerek yok.” şeklinde konuştu.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, önümüzdeki sezonun yapılanmasıyla ilgili soruya verdiği, “Gelecek sezonun yapılanmasıyla ilgili uzun uzun daha sonra konuşuruz. Burada kısa sürede konuşulacak bir şey değil. Çok da uzun bir konu. Bununla ilgili mutlaka kamuoyuyla detaylı bilgileri paylaşacağım.” cevabıyla sözlerini noktaladı.

BASIN TOPLANTISI

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında ise şu şekilde konuştu:

“Bir sezonu geride bıraktık. Sezonun son maçında da desteklerinden ve katkılarıyla bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza minnet borçluyuz. Hepsine teşekkür ediyoruz. Ancak bu formayı kutsal yapan ve bu formayı kutsal değerlerle oluşturan sahadaki terdir, terleyen futbolculardır. Bu terler bizi kutsal yapar. Her oyuncumuz bu kutsal formayı terlettiği süre içerisinde bir değerdir. Bu değerden vazgeçmeden, bugün bu değerin oluşturduğu bu değeri maalesef yaşananlara ve Mehmet Topal’a yapılan eleştirilere katılmıyorum. Gerçekten üzülüyorum ve onaylamıyorum. Sonuçta geçmişten çok geleceği yaşamalıyız ve yaşayacağız. Bizi bekleyen gelecek ve bu gelecekte de bundan sonra oradaki gelecekler yaşanacak. Biz buraya organize olmalıyız ve bütün enerjimizi buraya çevirmeliyiz. Bizde de o enerjiyi çevirecek konsantrasyon fazlasıyla var. Sezonun özeti, taraftarlarımızın söylediği gibi, ‘güzel günler gelecek, güneşli günler gelecek.’ Biz, bunun için konsantre olduk. Bu geleceği yaşamak istiyoruz. Oyun içinde de çok fazla üzerinde durmak istemiyorum. Çünkü kısıtlı ve sınırlı bir kadroyla bugün mücadele ettik. Birçok oyuncumuzun olmaması bizi etkiledi. Kendi bestemizi, kendi şarkımızı söyleyeceğimiz  bir sezonu önümüzde dileyerek, bekleyerek ve organize olarak bekliyoruz. Bunu yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Göreceksiniz ki kendimizin besteleyeceği şampiyonluk şarkılarını söyleyeceğimiz günler gelecek.”

“(Mehmet Topal ile ilgili sorulan soruya) Kırgınlık falan yok. Bunlar olur.”

“Maça bağlı kalarak konuşalım. Özel bir gündem. Bu gündemle ilgili sizi kısa süre içerisinde detaylıca bilgi vereceğiz. Bunların hepsini bizden duyacaksınız. Detaylıca bizden duyacağınız bu bilgileri şimdi paylaşmanın büyük bir anlamı yok. O yüzden bu soruya cevap vermek istemiyorum.”

“Bu sene yaşadığımız süreci özetlerseniz ki biz bunu defalarca konuştuk. Yönetme kalitesinden bahsettik ki şu anda MHK dahil olmak üzere TFF de yeni bir yapılanma süreci içine girdi. Bunların hepsini yaşadık ve sıcağı sıcağına konuştuk. Aynısını tekrarlayabilirsiniz. Aynı şeyin, sözlerimin arkasındayım. Yönetsel kaliteyi oluşturmak zorundayız.”