FUTBOL

Sadık Çiftpınar’dan Beşiktaş maçı değerlendirmesi

25 Şubat 2019 Pazartesi 23:47 Son Güncellenme Tarihi: 25 Şubat 2019 Pazartesi 23:47

Beşiktaş ile oynadığımız karşılaşmada ikinci golümüzü kaydeden Sadık Çiftpınar, maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

İlk olarak karşılaşmayı ve attığı golün ardından yaşadığı sevinci değerlendiren Sadık Çiftpınar, “İlk yarı maça iyi başlamak istiyorduk ama başaramadık. Buna bende dahilim ve cidden çok kötüydük. Üçüncü golde benim de hatam var. Taraftarlarımızdan özür dilemek istiyorum. Attığım golden sonra onun da bir duygu patlaması oldu. Keşke o hatayı yapmasaydım da bugün buradan galibiyetle dönebilirdik belki. Devre arasında hocamız bize çok güzel bir konuşma yaptı ve inandığımız zaman neler başarabileceğimizi bize söyledi. Biz de ikinci yarı inanarak maça çıktık. Rakip takım taraftarları ‘Fenerbahçe kümeye’ diye bağırırken, biz inanıp sahaya çıktık. Hiçbir şekilde Fenerbahçe ile şaka olmayacağını ve küme düşme olayının Fenerbahçe ile aynı cümlede bile bulunmayacağını gösterdik. Bundan sonraki süreçte de bu bizim için bir milat ve başkaldırı olur. İkinci yarıda sergilediğimiz oyunu göstersek, ligi en iyi yerde bitirme adına yeterli olacaktır. İlk yarı için taraftarımızdan özür dileriz. İkinci yarı için de bütün takım arkadaşlarıma, yedek oturan, oynayan, oynamayan bütün herkese, yönetimimize ve taraftarımıza teşekkür ederim. Buraya gelerek bizi destekleyen 2 bin küsür taraftarımızın diline, eline ve yüreğine sağlık. 3-0 iken bile bizi desteklediler. Biz de 3-0’dan 3-3 yaparak onları evlerine bir nebze mutlu olarak gönderdiysek, ne mutlu bize. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İlerleyen haftalarda çok daha iyi bir Fenerbahçe izleterek bütün maçlarımızı Allah nasip ederse kazanarak ligi en iyi yerde bitirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Oyun içindeki denge geçişlerinin nedenlerine ilişkin soruya ise Sadık şu şekilde yanıt verdi:

“Kolay bir durum değil. Fenerbahçe, tarihinde ilk defa böyle bir durum yaşıyor. Böyle bir durumda olmak gerçekten çok üzücü. Bunu size anlatamam. Bir an önce önümüzdeki maç gelsin ve kazanalım da kafamızı kaldırabilelim, taraftarımızı mutlu edebilelim diye düşünüyoruz. Biraz onun da baskısı ve stresi var. Maça çok iyi başlamak istiyorduk ama başaramadık. İkinci yarı skoru geri çevirdik ve rakibimize üstünlüğümüzü hissettirdik. Evlerinde, televizyonları başında ve burada bize destek olan taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. İnşallah onları mutlu etmek adına ikinci yarıda olduğu gibi daha da fazlasını yaparak mücadelemizi vereceğiz.”