FUTBOL

Tolgay Arslan: Bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutluyum

31 Ocak 2019 Perşembe 18:44 Son Güncellenme Tarihi: 31 Ocak 2019 Perşembe 18:45

Fenerbahçemizin yeni transferi Tolgay Arslan, imzaların atılmasının ardından ilk röportajını Fenerbahçe TV’ye verdi.

Çok mutlu olduğunu belirterek söze başlayan Tolgay Arslan, “Herkese çok teşekkür ederim. Hocamın, Başkanımın ve yöneticilerin büyük emeği var. Bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutluyum. Bugüne kadar çok sabırlı kaldım. Kararımı daha önceden vermiştim ve bu kararın arkasında durdum. Başkanım da, hocam da sağ olsunlar beni kırmadılar. Bu dik duruşumla bu aileye geldim. Ailem de çok mutlu. İnşallah güzel anlar yaşayacağız. Bana göre Fenerbahçe Türkiye’nin en büyük camiası. Yurt dışından da teklifler geldi ama ben kararımı vermiştim. Menajerim, ‘Fenerbahçe seninle ilgileniyor’ demişti, bende bir ışık yandı. O anda her şey karanlıktı ve sadece Fenerbahçe’yi gördüm. Burada oynamak istedim. Bu kararı çok çabuk verdim.” dedi.

Taraftarlarımıza da seslenen Tolgay şunları söyledi: “Ben sizi gördüm. Belki pas hatası yapacağım, belki kötü maç çıkaracağım ama savaşmayı hiçbir zaman bırakmayacağım. Forma için terimin son damlasına kadar savaşacağım ve hep birlikte güzel anlar yaşayacağız.”

Türkiye’nin en büyük camiasında olduğunu belirten başarılı orta saha oyuncusu, “Çok kişiyle konuşmuştum ve gerçekten herkes aynı şeyi söyledi. İlk geldiğimde kendim de buna şahit oldum. Benim hedefim buraya gelmekti. Beşiktaş’ta eğer iyi bir performans göstermeseydim Fenerbahçe gibi bir kulüp beni bu camiaya layık görmezdi. Ne kadar mutlu olduğumu anlatamıyorum. Taraftarla beraber çok güzel anlar yaşayacağız. Maçları takip ediyorum. Son maçta 32 bin taraftar geldi bu stada. Onlar daha iyisini hak ediyor. Biz de bunun için savaşacağız.” diye konuştu.

Futbolu Fenerbahçe’de bırakmak istediğini de sözlerine ekleyen Tolgay, “Başkana da söylemiştim, inşallah futbolu burada bırakırım. Benim için kupa önemli. Bu kulübe kupalar yakışır. Elimden geleni yapacağım.” ifadelerine değindi.

Son olarak oynadığı pozisyon hakkında bilgi veren Tolgay Arslan, “Ben orta sahada oynarım. 6-8 numara en sevdiğim pozisyonlar. Savaşmayı da topu da çok severim. Ofansif - defansif oynarım, ikisini de severim.” diyerek sözlerini noktaladı.