FUTBOL

Teknik Sorumlumuz Erwin Koeman’ın maç sonu açıklamaları

06 Aralık 2018 Perşembe 23:30 Son Güncellenme Tarihi: 06 Aralık 2018 Perşembe 23:47

Teknik Sorumlumuz Erwin Koeman, Fenerbahçemizin Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur ilk maçında Giresunspor’u 1-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından basına açıklamalarda bulundu. 

Teknik Sorumlumuz Erwin Koeman , “Şu anki endişem Michael Frey’in durumu. Benim için şu anda en önemlisi bu. Yarın onun durumunun nasıl olacağını göreceğiz. Onu bir kenara bırakırsak 1-0’lık bir galibiyet aldık. Slimani’nin gol atmış olmasından dolayı mutluyum. Ama onu da yine bir kenara bırakırsak seviye iyi değildi. Bazı oyuncular bu akşam ilk kez sahaya çıktılar. Fizik durumlarından dolayı bazı oyuncuları değiştirmek zorundaydık. Ama eğer Fenerbahçe’de oynuyorsanız,  her zaman sizden daha fazlası beklenir. 9 tane şans ürettik. Bu akşam bunu gördük. Ancak rakibimizin de girdiği pozisyonlar vardı. Gol yemediğimiz için mutluyum ancak takımın performansından memnun değilim.” ifadelerini kullandı.

BASIN TOPLANTISI

Michael Frey’in yaşadığı sakatlığı, “Şu anda endişem Michael Frey’in durumu; çünkü benim için çok önemli şu anda ayak bileğinin ne durumda olduğunu öğrenmek. Yarın öğreneceğim onun durumunu. Belki onu kullanamamak durumunda kalabiliriz. Bu nedenle bu konuda endişeliyim biraz.” şeklinde değerlendirerek sözlerine başlayan Teknik Sorumlumuz, müsabakayı ise, “Maça gelecek olursak da, bu akşamki karşılaşma 1-0 sonuçlandı. Bizim için 1 galibiyet ve tek iyi şey de buydu. Bunun yanında gol yemediğimiz bir akşamdı. Bu da Berke için son derece iyi ve güzel oldu. Genç bir kaleci ve bu akşam iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Onun için mutluyum. Ama genel olarak performansımızdan mutlu değilim.” ifadeleriyle değerlendirdi.

Takımdaki sakat oyuncuların olması konusunda sahada süreceği oyuncu grubu hakkında konuşan Erwin Koeman, “Öncelikle yarını bekleyeceğiz. Ama o maçın –Akhisarspor- önemini biliyoruz ve öneminin farkındayız. Ancak şu anda elimizdeki durum bu. Sonuç itibariyle sakat oyuncuları sahaya koyamam. Eldeki oyuncularla bir seçim, bir tercih yapmak durumundayım. Bizim için esas konu şu anda bu. Elimizdeki oyunculardan bir seçim yapacağız ama sakat oyuncuları oynatamayacağız.” dedi.

Giresunspor karşısında özellikle orta sahada yapılan top kayıplarına dikkat çeken Teknik Sorumlumuz,  “Oyuncular oynamak istiyor ama bazen sahada olduklarında aşırı derecede iş yapmak istiyorlar. Çok fazlasını yapıyorlar. Çok fazla koşuyorlar.  Belki topu oynamak yerine fazlasıyla koştuklarını görüyoruz saha içerisinde. Benim sevdiğim, istediğim oyun tarzı; paso oyunu. Çünkü çok koştuğunuzda hata yapıyorsunuz. Rakip de o hataları değerlendirebiliyor, pozisyonlar üretebiliyor. Bu akşam da rakibimizin 3 tane son derece önemli fırsatlar ürettiğini gördük. Şanslıydık, kalemizde bu akşam gol görmedik. Açıkçası bu şekilde değerlendirebilirim. Aynı zamanda top kaybettiğimizde de sıkıntılar yaşadık. Rakibimize karşı orta sahada normalde kağıt üzerinde baktığımızda 3’e 3 olduğumuzu görüyoruz ama biz topa fazlasıyla konsantre olmuştuk; rakibe değil. Orta sahadaki problemimiz buydu ve buna bir çözüm üretemedi oyuncularımız. Bence problem buydu.” şeklinde konuştu.

Teknik Sorumlumuz Erwin Koeman, sözlerini şu şekilde noktaladı:

Bu durumu oyuncularımız değiştirmek zorunda. Belki bir sonraki maça çıkar ben oynarım ama bu durum işe yaramaz. İşi, oyuncularımız yapmak zorunda. Slimani, bu akşam gol attığı için mutluyum. Maçın tek golünü attı. Bu akşam önemli ve güzel bir gol attı. Umarım özgüvenini de biraz yukarıya taşıyacaktır bu gol. Ama çok gol atamıyorsanız bu sizin için endişe verecek bir durum, bunun da farkındayım. Yolumuza devam etmek zorundayız. Bu akşam bir galibiyet aldık. Pazar günü hem bizim için hem de rakip için çok önemli bir karşılaşmaya çıkacağız. Bu maçın önemini herkes de biliyor. Maç kazanmak istiyorsanız gol atmak mecburiyetindesiniz. Umarım pazar günü bu durum değişir. Mümkündür değişmesi.