FUTBOL

Isla: "Takımın ihtiyacı varsa orta sahada da oynayabileceğimi hocamıza söyledim"

11 Kasım 2018 Pazar 09:28 Son Güncellenme Tarihi: 14 Kasım 2018 Çarşamba 19:26

Profesyonel Futbol Takımımızın Şilili oyuncusu Mauricio Isla, 2-0 galibiyetimizle sonuçlanan Aytemiz Alanyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Sahaya 3 puan düşüncesiyle çıktıklarını belirten Isla, takımın ihtiyaçlarına göre davranmak mecburiyetinde olduğunu ve bu yüzden Teknik Sorumlumuz Erwin Koeman'a orta sahada görev alabileceğini söylediğini ifade etti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Isla, “Benim için ilk planda her zaman takım gelir. Önce takımı düşünmek mecburiyetindeyiz. Zor bir dönemdeyiz. İhtiyacımız olan tek şey 3 puandı. Bu düşünceyle sahaya çıktık. Takımın ihtiyaçlarına göre davranmak mecburiyetindeyim. Takımda sakat ve cezalılar var. Bu durumların sonucunda orta sahada oynamam gerekti. Marsilya’da oynarken 20 maçın üzerinde orta sahada, o bölgede forma giymiştim. Sadece orada böyle bir durum söz konusu olmuştu. Orada oynadıktan sonra bu akşam orta sahada görev aldım ve elimden gelenin en iyisini yaptım” dedi.

Isla, orta sahada görev alması konusunda ise şöyle konuştu: “Hocamızla konuştum. Takımın ihtiyacı olursa orta sahada da oynayabileceğimi söyledim. Az önce söylediğim sebeplerden kaynaklanıyor; cezalılar var, sakat oyuncular var. Eğer bir eksik varsa orada takıma katkı vermeye gayret göstereceğimi söyledim. Zaten Şener’le yoğun bir rekabet içindeyiz. İkimiz de sahada olmak için yüzde yüzümüzü veriyoruz.  Bu rekabetten büyük keyif alıyorum. O Türk milli takımında oynayan bir oyuncu, ben Şili milli takımında oynayan bir oyuncuyum. Gerçekten çok üst düzey bir rekabet var aramızda. Hocamız bilsin istedim. Ona bu bilgiyi aktardım. Takıma katkı vermeye çalıştım ve sahada elimden geleni yaptım”.