KULÜP

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ TÜSİAD İŞBİRLİĞİ

28 Ağustos 2019 Çarşamba 13:47 Son Güncellenme Tarihi: 28 Ağustos 2019 Çarşamba 14:03

7 Ekim 2019 tarihinde eğitime başlayacak ve ilk öğrencileriyle buluşacak olan Fenerbahçe Üniversitesi Üniversite - Sanayi işbirliği çalışmalarını sürdürüyor.  

Bu kapsamda Fenerbahçe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu ve Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim üyesi Elif Çaloğlu Büyükselçuk TÜSİAD Genel Sekreteri Dr. Bahadır Kaleağası’nı ziyaret etti. 

Dijital dönüşümü yönetecek geleceğin küresel lider ve yöneticilerini yetiştirme vizyonuyla bilimsel faaliyetlerine başlayan Fenerbahçe Üniversitesi ve iş dünyasının lider kuruluşu TÜSİAD ile yapılan toplantıda dijital teknoloj, proje bazlı ortak çalışmalar, Avrupa Birliği projeleri ve üniversite bünyesinde faaliyet gösteren ve iş dünyasına yönelik sertifika eğitimleri yapan Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi-Dijital Dönüşüm Akademisi  çerçevesinde yapılacak iş birlikleri değerlendirildi. 

Oldukça verimli geçen toplantıda TÜSİAD’ın yeni dünya düzeninin öngördüğü ve iş dünyasının talep ettiği formatta insan kaynağı yetiştirmesi, yeni yetenek ve beceri düzeyinin geliştirilmesi konularıyla birlikte staj ve mezuniyet sonrası iş imkânları konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Basın Fotoğrafları