BOKS

Fenerbahçeli milli boksörümüz Ayşe Çağırır, Dünya Şampiyonası’nda çeyrek finale yükseldi

14 Mayıs 2022 Cumartesi 18:53

Ülkemizin ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen Büyük Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası’nın 6. gününde ringe çıkan Fenerbahçeli milli boksörümüz Ayşe Çağırır, 48 kiloda Fransız rakibi Bennama Rim’i 5-0 yendi ve adını çeyrek finale yazdırdı. Ayşe Çağırır, çeyrek finalde 16 Mayıs Pazartesi günü İngiliz Demie-Jade Resztan ile karşılaşacak.

Kulübüm Fenerbahçe’ye, Başkanımız Ali Koç’a, Şube Sorumlumuz Selahattin Atasever’e yakından ilgileri ve destekleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah altın madalya gelecek

Müsabaka sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan milli sporcumuz, “Çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum. İnandık ve başardık. Köşemdeki milli takım antrenörümüze çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha üstüne koyarak yolumuza devam edeceğiz. Kulübüm Fenerbahçe’ye, Başkanımız Ali Koç’a, Şube Sorumlumuz Selahattin Atasever’e yakından ilgileri ve destekleri için çok teşekkür ediyorum. Bu maçım da tüm Fenerbahçe ailesine, kulübüme hediye olsun. Hedefim tabii ki şampiyonluk. Önümdeki maça odaklıyım. İnşallah altın madalya gelecek.” dedi.