BASKETBOL

Fenerbahçe 64-62 Perfumerias Avenida

16 Ocak 2019 Çarşamba 21:21 Son Güncellenme Tarihi: 16 Ocak 2019 Çarşamba 21:57

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, Kadınlar Euroleague B Grubu 9. hafta maçında Perfumerias Avenida’ya konuk etti. Potanın Kraliçeleri, karşılaşmadan 64-62 galip ayrıldı ve gruptaki 6. galibiyetini elde etti.

Metro Enerji Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başkan Vekilimiz Semih Özsoy ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Kemal Danabaş ile Alper Pirşen de izledi.

Fenerbahçemiz mücadeleye Birsel Vardarlı Demirmen, Bria Hartley, Cecilia Zandalasini, Kia Vaughn ve Anastasiya Verameyenka beşiyle başladı.

Hava atışıyla başlayan mücadelede ilk sayılarımız Zandalasini ile gelirken Fenerbahçemiz oldukça etkili bir çeyrek başlangıcı geçirdi. Verameyanka ile farkı 6 sayıya çıkaran Takımımız çeyreğin sonunda Perfumerias Avenida’nın üst üste bulduğu sayılara engel olamayınca ilk çeyreği 18-22 geride tamamladı.

İkinci çeyreğin başında iki takım da sayılar üretmekte zorlandı ancak Perfumerias Avenida basketi bulunca Başantrenörümüz Valerie Garnier molayı aldı. Moladan Kia Vaugnh ile dönen Potanın Kraliçeleri, Bria Hartley’nin sayılarıyla skoru 22-28’e getirdi. Fenerbahçemiz son haftalarda yükselen bir performans ortaya koyan Kelsey Plum’ın bulduğu sayılarla farkı 1’e kadar indirdi ancak konuk ekip bulduğu sayıyla skoru 27-30’a getirdi. Ekibimiz, Zandalasini ve Kelsey Plum’ın bulduğu sayılarla 29-30 öne geçse de İspanya temsilcisi kazandığı serbest atışla ilk yarının skorunu belirledi: 31-32

Üçüncü çeyrek konuk ekibin sayılarıyla başlasa da Fenerbahçemiz Perfumerias Avenida’ya Kelsey Plum ile cevap verdi.  İstediği hücum organizasyonları gerçekleştiremeyen Potanın Kraliçeleri, Kaptan Birsel ile skoru 40-45’e getirdi. Ancak Avenida son saniyelerde üst üste sayılar elde etti ve Fenerbahçemiz çeyreği 44-51 geride bitirdi.

Son çeyrekte de ilk dakikalar skor üretmekte zorlanan Takımımız Kia Vaughn’un pota altında bitirdiği basketle farkı beş sayıya indirdi. Son bölümde de Bria Hartley, Kia Vaughn ve Kelsey Plum ile sayılar bulan Fenerbahçemiz, Verameyenka ile farkı iki sayıya indirdi. Oldukça çekişmeli geçen çeyreğin son bir dakikasında Potanın Kraliçeleri Kelsey Plum’ın sayılarıyla öne geçmeyi başardı ve inanılmaz bir geri dönüşe imza attığı karşılaşmayı 64-62 kazandı.

Potanın Kraliçeleri, maçın ardından galibiyeti taraftarlarımızla kutladı ve taraftarlarımızla birlikte galibiyet pozu verdi. Etkili bir performans ortaya koyan Bria Hartley ise, geçtiğimiz günlerde doğum günü olan oğlu Bryson için pankart hazırlayan taraftarlarımızın yanına giderek fotoğraf çektirdi. 

Fotoğraflar: Atilla Sertbakan

Haberin diğer fotoğrafları

/

Basın Fotoğrafları