BASKETBOL

Melih Mahmutoğlu: Fenerbahçe Beko’nun gerçek resmini bugün herkese gösterdik

09 Haziran 2019 Pazar 20:20

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Kaptanı Melih Mahmutoğlu, Anadolu Efes galibiyetinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Şampiyon olmak için üç maç daha kazanmaları gerektiğini ifade eden Melih, “Sadece bir maçı kazandık. Şu an 1-0 avantajlı duruma geçmiş olabiliriz. Ama biz aynı şekilde Salı günü de oynamaya da devam edeceğiz. Çünkü Final-Four yarı finalinde ortaya koyduğumuz mücadele Fenerbahçe Beko’nun gerçek mücadelesi değildi. Zaten bunu biliyorduk. Bu şekilde bu maça hazırlandık. Sahada da ne konuştuysak onları verdik. Sonuçta da güzel bir galibiyet aldık. Şu an sadece 1-0 öndeyiz. 2-0 yapmak için yine aynı coşkuyla sahada olacağız. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Muhteşem bir ortam vardı. Gerçek Fenerbahçe taraftarının ne olduğunu burada bir kez daha gösterdiler. Salı günü de onları yine buraya bekliyoruz. Biz de sahada üstümüze düşen görevi yapmaya devam edeceğiz. Fenerbahçe Beko’nun gerçek resmini bugün gösterdik. Yine göstermeye devam edeceğiz. Şampiyon olmak için almamız gereken 3 maç daha var. Yorucu olacak. Anadolu Efes’i gösterdiği mücadeleden ötürü tebrik ediyorum.” dedi.

Kaptan Melih Mahmutoğlu bir muhabirin Ergin Ataman’a yapılan tezahüratlar ile alakalı sorusunu ise; “Bunu aynı şekilde Ergin Ataman’a sordunuz mu? Baskonia’da neler olduğunu? Ona sorun, ondan sonra bana sorabilirsiniz. O zaman ben cevaplarım. Biz o gün neler olduğunu televizyondan gördük. Tribünlerde de neler olduğunun farkındayız. Biz basketbolcuyuz. Sahaya da ne olması gerekiyorsa onu yansıtmaya çalışıyoruz. Fenerbahçe taraftarı önüne gelen herkese bu şekilde davranmıyor. Vardır bir bildikleri. Tasvip ettiğimi söylemiyorum ama en son Vitoria’da olanları gördük. Siz de görmüşsünüzdür. Sizlerden biraz daha cesur olmanızı bekliyorum. O zaman sorabilirdiniz ama kimse cesaret edip sormadı. Şimdi bana soruyorsunuz. Final serisinden sonra istediğiniz bütün soruları büyük bir cesaretle cevaplayabilirim.” şeklinde yanıtladı.