BASKETBOL

“Bu seri, basketbolu seven herkes için çok heyecanlı maçlara sahne olacak”

07 Haziran 2019 Cuma 14:16 Son Güncellenme Tarihi: 07 Haziran 2019 Cuma 14:36

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi ilk maçında 9 Haziran Pazar günü saat 17.00’de Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolu Efes ile karşılaşacak. Kritik maç öncesinde Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile Kaptanımız Melih Mahmutoğlu resmi sitemize açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, ülkenin en iyi iki takımı arasında oynanacağını vurgularken; Kaptan Melih Mahmutoğlu ise, saha avantajına Anadolu Efes sahip gibi gözükse de Fenerbahçe taraftarının her zaman olduğu gibi yanımızda olacağını ve bu faktörü ortadan kaldıracağını bildiklerini belirtti.

Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, “Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes arasında oynanacak final serisinin, Türk basketbolseverlerin merakla beklediği bir eşleşme olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda EuroLeague Final Four’unda da karşılaşmış, ülkenin en iyi iki basketbol takımının mücadelesi olacak. Herkes için çok ilgi çekici bir eşleşme olacaktır. Play-off dönemleri, özellikle de final serileri her zaman yüksek enerjiye sahip olmayı ve takım olarak en iyi duruma gelebilmek için çok çalışmayı gerektirir. İki günde bir maça çıkacağız ve önümüzde zorlu bir takvim olduğunu anlamamız gerekiyor. Ama inanıyorum ki bu seri, basketbolu seven herkes için çok heyecanlı maçlara sahne olacak.” şeklinde konuştu.

Kaptan Melih Mahmutoğlu ise, “Sezonun geride kalan bölümünde bu noktaya gelebilmek için çok çalıştık, çok emek koyduk. Özellikle son birkaç ayda yaşadığımız sakatlık sorunları bizi çok zorladı. EuroLeague Final Four dönüşü bizim için kolay değildi. Ancak takım arkadaşlarım ile kenetlenip, tekrar ayağa kalkmayı ve gün geçtikçe daha iyi basketbol oynamayı başardık. Evet, sakatlık sorunlarımız sürüyor ama Play-off’un başlangıcına göre çok daha iyi durumda olduğumuzu söyleyebilirim. İki iyi takımı geride bıraktık. Önce Türk Telekom’u, ardından da Tofaş’ı eleyerek finale yükseldik. Şimdi rakibimiz Anadolu Efes. İki takım da birbirlerini çok iyi tanıyor. Bu sezon onlarla yedi defa karşılaştık. Her maçın hikayesi ve sonucu farklı olsa da artık ekipler birbirleri hakkında tüm detaylara hakim. Kesinlikle çok zorlu ve güzel bir seri olacak. Bu sezon Türkiye Kupası’nı kazandık. EuroLeague’de harika geçen normal sezon sonrası sakatlıklar nedeniyle istediğimiz yere ulaşamadık. Ancak önümüzde çok önemsediğimiz bir hedef var. 2018-19 sezonunu Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi şampiyonu olarak noktalamak istiyoruz. Bu hedefe ulaşabilmek için takım arkadaşlarıma ve elbette her maçta yanımızda olacağından emin olduğum taraftarlarımıza güveniyorum. Maçlar birer gün arayla oynanacak. Yoğun ve zorlu bir takvimden bahsediyoruz. Saha avantajına Anadolu Efes sahip gibi gözükse de Fenerbahçe taraftarının her zaman olduğu gibi yanımızda olacağını ve bu faktörü ortadan kaldıracağını biliyoruz. Play-off süresince hücumda gösterdiğimiz gelişimi sürdürmeli ve savunmada agresif olmalıyız. Güzel bir seri bizi bekliyor. Umarım sonunda mutlu sona ulaşarak camiamızı ve taraftarlarımızı mutlu ederiz.” ifadelerini kullandı.