BASKETBOL

Zeljko Obradovic’in maç sonu açıklamaları

08 Mayıs 2019 Çarşamba 23:55 Son Güncellenme Tarihi: 09 Mayıs 2019 Perşembe 10:35

Baş Antrenörümüz Zeljko Obradovic, Galatasaray Doğa Sigorta karşısında elde edilen galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu ve Final Four’a değindi.

Öncelikle derbi maçının önemine vurgu yapan Koç, “Galatasaray’a karşı her zaman özel maçlar oluyor. Elimizdeki bütün sorunlarla birlikte maça en iyi şekilde hazırlanmaya çalıştık. Çok iyi maç oynadık. Oyuncuları tebrik ediyorum. Final Four öncesi buradaki son maçta desteklerinden ötürü taraftarlara çok teşekkür ediyorum" dedi.

Egehan Arna'nın bireysel performansı ile ilgili soru üzerine Obradovic,"Egehan bugün çok iyi maç oynadı. Özellikle savunmada…Alışık olmadığı pozisyonda oynadı ama çok savaştı. Maçtan önce herkese rica ettim. Bu karşılaşmanın özel maç olduğunu belirttim ve oynama şekillerinden dolayı da çok memnunum. Egehan beklentim olan seviyede değil. Bugünkü maç, birçok şeyi anlamasına sebep olmalı. Kararlı ve agresif olmalı. Bugün güzel oynadı ve güzel atışlar kullandı. Yolu da bu" yanıtını verdi.

Final Four öncesi takımın son durumu ile ilgili de Koç, "Sanırım böyle bir durumla daha önceden karşılaşmadım. 4 çok önemli oyuncumuz dışarıda. Sadece oynamamaları sorun değil aynı zamanda düzgün antrenman da yapamıyoruz. 5 guard ile oynuyoruz. Oyuncular her şeyi deniyorlar. Diyecek hiçbir şeyim yok. Banvit maçında da aynı şeyi söylemiştim. Takımın çalışma şeklinden çok memnunum. Sezon boyunca da sakatlıklarımız oldu. 2 uzun olup da, o pozisyonu yedekleri olan iki kişinin eksikliği hiç olmadı. Yarın antrenman yapmayacağız. Sakarya maçı sonrası Vesely ve Kalinic’in durumuna bakacağız. Bu şansımızı ve durumumuzu en iyi şekilde kullanmalıyız. Nasıl olacak bilmiyorum ama hiç şüpheniz olmasın yüzde yüzümüzle savaşacağız. Takımın karakteri böyle. Kim olursa olsun.” açıklamasında bulundu.