BASKETBOL

Oyuncularımız Türkiye Kupası şampiyonluğunu değerlendirdi

17 Şubat 2019 Pazar 21:52 Son Güncellenme Tarihi: 17 Şubat 2019 Pazar 21:52

Final maçında karşılaştıkları Anadolu Efes’i 80-70 yenerek Erkekler Türkiye Kupası’nı 6. kez kazanan Fenerbahçe Beko oyuncuları, maçın ardından duygularını dile getirdi. Oyuncularımızın söylediklerinden derlediklerimiz şu şekilde:

Melih Mahmutoğlu: Güzel giden sezonu kupayla taçlandırdık

"Zor bir mücadele olacağı belliydi. Hem eksiklerimiz vardı ama tüm oyuncular olarak sahaya muhteşem bir karakter koyduk. Anadolu Efes gibi kaliteli bir takımı yenmeyi başardık. Hep konuşuyorlar; ‘Anadolu Efes’i Türkiye Kupası finalinde yenemiyormuşuz.’ Biz Fenerbahçe’yiz; ne zaman nerede ne yapacağımız belli olmaz. Bugün de onlardan birini yaptık. Güzel giden sezonu kupayla taçlandırdık. Bundan sonra aynı şekilde devam edeceğiz. Hem sakatlarımız iyileşecek hem biz daha iyi olacağız.  İnanılmaz bir ortam vardı. Seyircimiz bizi desteklemeye devam etsin biz onlara kupalar armağan etmek istiyoruz. Bugün de onlardan birini yaşıyoruz. Tüm taraftarlarımıza, Kulübümüze, camiamıza armağan olsun."

Ahmet Düverioğlu: Kupayı almadan dönmek istemiyorduk

"2 maçı kazandık ve burada bırakmak istemedik. Motive geldik, konsantre geldik. Kupayı almadan dönmek istemiyorduk. İyi oynadık. Takım olarak iyi savaştık. Daha çok isteyen takım bizdik ve çok şükür kazandık. En önemlisi takım olarak oynamaktı."

Luigi Datome: Hedeflerimizden biri bu kupaydı

"Hedeflerimizden biri bu kupaydı. Müzemize götürdüğümüz için çok mutluyuz. Vesely ve Joffrey Lauvergne bizimle değildi. Bizim için zordu. Kadroda olmayan diğer oyuncularımıza da teşekkür ederiz. Diğer maçlarda bize katkıları oldu.  Fenerbahçe’ye kupalar kazanmaya geldim ve şu an kupa kazandık. Çok mutluyum."