BASKETBOL

Ahmet Düverioğlu, Marko Guduric ve Nicolo Melli’den açıklamalar

24 Ocak 2019 Perşembe 23:09 Son Güncellenme Tarihi: 24 Ocak 2019 Perşembe 23:10

Basketbolcularımız Ahmet Düverioğlu, Marko Guduric ve Nicolo Melli, Olympiacos galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa konuştu.

Olympiacos’a karşı sert oynayıp iyi savunma yaptıklarına vurgu yapan oyuncularımız, galibiyetten dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

Ahmet Düverioğlu: Agresif oynadık ve kazandık

Bugünkü maça agresif başlamak istedik, iyi de başladığımızı düşünüyorum. Onların en güçlü oyuncularını iyi tutmamız gerekiyordu ve bunu da başardık. Planladığımız her şeyi yaptık ve maçı kazandık. İyi konsantre olduk. Her maça hazır olmamız gerekiyor.

Marko Guduric: Sert oynadık ve iyi savunma yaptık

Biz takımız ve buna takım denir. Her maç bazı oyuncular iyi oynar, bazıları daha az iyi oynar. Ama günün sonunda kazandık ve en önemli olan da buydu. Sert oynadık, iyi savunma yaptık ve sonuna kadar savaştık. Bu maçı kazandığımız için mutluyum.

Prindezis ve Spanoulis’in üstüne çok baskı yaptık ama bence Milutinov’a da o baskıyı yaptık. Yanılmıyorsam o da ilk yarıda hiç sayı atmadı. Ali Muhammed’i herkes biliyor. Konsantre olduğu zaman en iyi oyuncu odur.

Nicolo Melli: Konsantre olduk ve maçı kontrol ettik

Biz, çok yoğun ve sert bir maç oynadık. Onlara çok fazla pas şansı vermedik. Top kaybetmelerini sağladık. İlk dakikadan son dakikaya kadar konsantre olduk ve maçı kontrol ettik.”

Prindezis gibi bir oyuncuya karşı eşleşmek mükemmel bir durumdur. Bu eşleşmelerde çok daha fazla konsantre oluyorsunuz. Onu durdurmak açıkçası kolay değil ve bu takımın işi. Takımda çok iyi iş yaptık.