BASKETBOL

Zeljko Obradovic ve Lauvergne’den Panathinaikos maçı öncesi açıklamalar

07 Aralık 2018 Cuma 10:44

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague’in 11. Haftasında bu akşam TSİ 22.30’da Panathinaikos Opap’a konuk olacak. Olimpic Sports Center'da oynanacak karşılaşma öncesinde Baş antrenörümüz Zeljko Obradovic ve oyuncumuz Joffrey Lauvernge resmi sitemize açıklamalarda bulundu.

Koç Zeljko Obradovic 40 dakika boyunca kazanmak için gerekli oyunu ortaya koymaları gerektiğine değinirken, Joffrey Lauvergne ise oyun planlarına sadık kalmaları gerektiğini vurguladı.

Baş antrenörümüz Zeljko Obradovic, “Yapmamız gereken ilk şey, puan sıralamasındaki son durumu unutmak olacak. Çünkü çok kaliteli ve evinde her zaman taraftarından büyük yardım alan bir takıma karşı oynayacağız. Bizim için de OAKA’da oynamak her daim zor olmuştur. Bu nedenle rakibimize büyük saygı duymalı ve kırk dakika boyunca kazanmak için gerekli olan iyi oyunu ortaya koyabilmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Joffrey Lauvergne ise, “Önemli bir maç olacak. Salonun dolu olacağını biliyoruz. Evlerinde çok daha iyi oynuyorlar. Bu nedenle savaşmak zorundayız ve karşılaşmayı kazanacak yolu bulabilmeliyiz. Bu mücadele bizim için de önemli. Karşılaşmanın kilit noktaları agresiflik, top kayıplarını azaltma ve oyun planımıza sadık kalabilme olacaktır.” dedi.