BASKETBOL

Zeljko Obradovic ve Ali Muhammed’in maç sonu açıklamaları

04 Aralık 2018 Salı 23:56 Son Güncellenme Tarihi: 05 Aralık 2018 Çarşamba 00:15

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic ve oyuncumuz Ali Muhammed, Pınar Karşıyaka  maçı sonrasında düzenlenen basın toplantısında mücadeleyi değerlendirdi.

Koç Obradovic oyuncularını son üç çeyrekteki performansları için tebrik ederken, "Çok açık bir şekilde bu akşamki maça çok yavaş ve tembel başladık. Muhtemelen bu mücadelenin bizim için zor olmayacağını düşündük. İlk çeyrekte Karşıyaka iyi oynuyor ve 28 sayı buluyorsa; aynı anda siz de sadece 3 faul yapıyorsanız Karşıyaka’yı durduracak iyi oyunu oynamıyorsunuz demektir. Elbette ikinci, üçüncü ve dördüncü çeyrekler çok farklıydı. Sert savunma yapmaya başladık. İyi durumda olan ve topu paylaşan bir ekibe karşı iyi savaştık. Her maçta oynamamız gereken şekilde oynadık. Potamızı daha iyi korumamız gerekiyor.  İki sayılık atışlarda neredeyse %67’lik oranla hücum ettiler. Barcelona öncesi de bir takım sakatlıklar yaşamıştık. Bugünkü maçta da aynı şekilde iki oyuncumuz sakatlandı. O yüzden durumumuz çok kolay değil. Kesinlikle taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var çünkü onlar burada olup bize destek verdiklerinde çok daha farklı duygular yaşıyorsunuz. Karşıyaka çok iyi oynadı. Sonuna kadar savaştı ve sonuna kadar maçı kazanma olasılığı vardı. Hem Karşıyaka’yı performanstan dolayı tebrik ediyorum hem de kendi oyuncularımı da son üç çeyrekteki performanslarından dolayı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Guduric ve Ahmet’in sakatlıkları hakkındaki soruları da yanıtlayan Obradovic, “Sakatlıklarla ilgili henüz net bir bilgimiz yok. Hemen hastaneye götürmeyi düşünüyoruz. Yarın sabah daha net belli olacak. Dediğiniz gibi Marko’nun durumu daha kötü gibi gözüküyor ama her zaman olduğu gibi sağlık ekibimiz en iyisini yapmaya çalışacak. Bu sakatlıklardan dolayı çok fazla rotasyonda da yapamadık bugün bu sebeplerden dolayı.” dedi.

Son olarak Baş antrenörümüz Zeljko Obradovic, “Taraftarımıza seslenmek istiyorum. Durumumuzu anlamaları için ve gelip takıma destek olmalarını istiyorum. Taraftarın desteği bizim için çok önemli. Önümüzde evimizde Milano maçı var, Panathinaikos ve İBB ile deplasmanda oynayacağız. Fikstürümüzün zorlu olduğunu biliyoruz. Senelerdir taraftarın bize verdiği desteği devam ettirmelerini istiyoruz. EuroLeague taraftar sıralamasında 9. sıradayız. Bilmiyorum, belki de bu taraftarlarımızın bize vermek istediği bir mesajdır ama takımın bu duruma düşmesini mi istiyorlar? Bizim takımımız her şeyi kazanmak için savaşan bir ekip ve bunun için de desteğe ihtiyacınız var. 7 ya da 8 bin kişilik bir destek değil. Hayır. Her maçın tamamen dolu olması lazım, çünkü oyuncularım bunu hak ediyor. Ve bundan sonra her karşılaşmada gerçekten bunu görmek istiyorum. Hem ligde, hem de EuroLeague’de. Bu bizim için çok önemli. İnanıyorum ki oyuncularım sadece bu sene yaptıklarıyla değil, her sene başardıklarıyla bunu hak ediyor.Türkiye Ligi’nde de böyle olması gerekiyor. Bugün, bu sene yaptıkları için ve her sene yaptıkları için.” şeklinde konuştu.


Maçın etkili oyuncularından biri olan Ali Muhammed ise, “Karşıyaka ilk yarıda çok agresif başladı. Çok iyi başladı. Çok güzel atışlar kullandı. Ama biz ikinci yarıda daha iyi oynadık. Daha agresiftik ve savunmamızı kullanmaya başladık.” İfadelerini kullandı.