BASKETBOL

Zeljko Obradovic: Taraftarımızın karşısında kazanmak ve alkışlanmak çok güzel

14 Aralık 2018 Cuma 00:12 Son Güncellenme Tarihi: 14 Aralık 2018 Cuma 00:17

Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, 92-85 galibiyetimizle sonuçlanan Milan maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İlk olarak taraftar desteğinin önemine değinen Obradovic, AX Armani Exhange Olimpia Milan karşısında taraftarlarımızın verdiği destekten ötürü teşekkür ettiğini söyledi. Ardından maçı değerlendiren Obradovic, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.  

İlk olarak taraftarlarımıza, desteklerinden dolayı teşekkür eden Obradovic, “Taraftarlara verdikleri güzel destek için teşekkür ediyorum. Uzun zaman sonra kendi sahamızda bu şekilde maç oynamak özellikle oyuncular adına çok güzeldi. Umarım bizi desteklemeye gelmeye devam ederler. Cumartesi günü erken saatte Afyon’la maçımız var, Salı akşamı da CSKA ile oynuyoruz. Oyuncular için taraftar desteği çok önemli, onlara bir kere daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından karşılaşmayı değerlendiren Zeljko Obradovic, “İlk yarıda özellikle hücum açısından verdiğimiz kararlarda biraz heyecanlıydık. 10 tane hücum ribaundu aldılar, potamızı koruyamadık. Çok kolay sayı buldular çünkü savunmayı yeterli yapmadık. Üçüncü çeyrekte değiştik. Bizim gibi tecrübeli bir takımın son çeyreği daha farklı oynaması gerekiyordu. Burası EuroLeague ve herkes burada sonuna kadar savaşıyor. Önemli olan iyi bir maç daha oynamamız. Bu zorlu programla devam etmemiz gerekiyor. Bütün oyuncuların her zaman hazır olup takıma yardımcı olmaları gerekiyor, bugün olduğu gibi. Takımı güzel maç için tebrik ediyorum. Milano’yu da tebrik ediyorum, sonuna kadar savaştılar, çok iyi bir kadroya sahipler.” diye konuştu.
31 sayıyla maçın skoreri olan Milan oyuncusu Mika James’in performansıyla ilgili sorulan soruyu Obradovic, “Çok zorlu atışlar kullandı özellikle son çeyrekte. Oyuncu olarak bu kaliteye sahip. Ona karşı çok fazla oyuncu değiştirdim. Gerçekten çok zor atışlar kullandı.” şeklinde yanıtladı.

Son saniyelerde çok tutkulu bir şekilde taraftarı alkışlamasıyla ilgili sorulan soruya Obradovic, “Çok mutluydum oyuncularım adına. Biz bunun için çalışıyoruz. Taraftarımızın karşısında bu şekilde oynamak, kazanmak ve alkışlanmak çok güzel. Önümüzde çok fazla maç var, daha çok işimiz var. Daha henüz 12. maçımız, 18 maç daha var” cevabını verdi.