BASKETBOL

Zeljko Obradovic: "Özellikle ikinci yarıda her top için savaştık"

18 Aralık 2018 Salı 23:58 Son Güncellenme Tarihi: 18 Aralık 2018 Salı 23:59

CSKA Moskova galibiyetinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fenerbahçe BEKO Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, takımımızın özellikle maçın ikinci yarısında her top için savaştığını dile getirdi.

Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, mücadeleyi, “İyi akşamlar dilerim. Oyuncularımı maça geri dönüş şekillerinden dolayı tebrik ediyorum ve taraftarlara da destekleri için çok teşekkür ederim. CSKA’yı da tebrik ediyorum, özellikle ilk yarıda çok iyi basketbol oynadılar. Çok karakterli bir takımdan bahsediyoruz ve bunu bugün de gösterdiler. Maçı iki farklı bölüm oynadığımız net. İlk yarıda hiç olumlu bir reaksiyon yoktu. İlk yarıdan sonra 3.çeyreğin başında her şey değişti, her top için savaşmaya başladık, akıllı oynadık ve maçın seyrini değiştirdik. Son çeyreğin başı da bizim için çok önemliydi. Tekrar son dakikalarda geri dönme fırsatı yakaladık, CSKA’nın da fırsatı vardı ama biz daha iyi oynadık. İkinci yarıda her şey çok değişti. Hem takım hem de taraftar herkes uyandı. O yüzden takımı da taraftarları da herkesi tebrik ediyorum. Bu şekilde devam etmemizi diliyorum.” şeklinde değerlendirdi.

Rakipte Higgins ve Clyburn ikilisinin savunma anlayışını da değerlendiren Başantrenörümüz, “İkisi de çok iyi oyuncular, bu çok net. Hazırlanırken her şeyi düşünüyoruz. Rakibin bütün oyuncularını analiz ediyoruz. Bire birde çok iyi oynuyorlar. Savunmamız çok iyi değildi, faul yapmamız gereken yerlerde yapmadık. Onlara şans verdik.” dedi.

Fenerbahçe BEKO Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Takımımızın maçın ikinci yarısında değiştirdiği şeyin savunma anlayışı olduğunu ise şu şekilde ifade etti:

“İkinci yarıda 6-16 attılar. İlk yarıda savunma yapmadık, içeride değildik. Onlar için her şey çok kolay oldu.  Değiştirdiğimiz en önemli şey de buydu, savunma yapmaya başladık.

Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Maçı devre arasında değiştirmedik. İkinci yarıda sahada değiştirdik. Takımın ne kadar karakterli olduğu, savunma ve hücum açısından kaliteli olduğunu göstererek ve sahaya çıkarak bunu gösterdik.”