BASKETBOL

Zeljko Obradovic: Oyuncularımı iyi basketbol için tebrik ediyorum

09 Aralık 2018 Pazar 22:26 Son Güncellenme Tarihi: 09 Aralık 2018 Pazar 23:53

Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 10. hafta maçında İstanbul BBSK’yı 103-86 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İlk olarak maça gelerek destek veren taraftarlarımıza teşekkür eden Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Maça daha tecrübeli ve daha iyi başlayan oyuncularıma da teşekkür ediyorum çünkü bana daha fazla rotasyon yapma şansı tanıdılar. Çok yoğun bir programımız var bu yüzden daha çok oyuncunun katkıda bulunması gerekiyor. Sakat oyuncularımız da var ve onların geri gelmesi için zamana ihtiyacımız var. Bugün Sinan çok güzel bir maç oynadı. Başlayanlar ve daha tecrübeli oyuncular çok ciddi oynadılar. Ne kadar savunma konusunda çok ilgili olmasalar da… Herkes skor üretme peşindeydi ve ben bunu anlayabiliyorum ama rakibin çok kolay sayı bulmasına nasıl izin verildi onu anlayamıyorum. Oyuncularımı iyi basketbol için tebrik ediyorum. Aynı şekilde İBB’yi de tebrik ederim çünkü maçın sonuna kadar savaştılar.” 

Futbol takımımızın içinde bulunduğu durum hakkında sorulan soruya ise Koç Obradovic, “Şu an çok zor bir durum yaşıyorlar. Bizim onlara yapmamız gereken tek şey, destek olmak. Böyle durumlarda birlik olmak çok önemli. Çok çalışmak lazım. Hayatta her zaman böyle durumlar olabiliyor.” şeklinde yanıt verdi.