BASKETBOL

Zeljko Obradovic ve Sinan Güler’in Khimki Moskova maçı görüşleri

16 Ekim 2018 Salı 18:36 Son Güncellenme Tarihi: 22 Kasım 2018 Perşembe 16:07

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın 2018-2019 sezonu Turkish Airlines EuroLeague 2. haftasında Khimki Moskova ile 17 Ekim Çarşamba günü 20.45’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynayacağı mücadele öncesi Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile oyuncularımızdan Sinan Güler resmi internet sitemize konuştu.

Obradovic kazanmak için çok iyi bir oyun sergilemeleri gerektiğine vurgu yaparken; Sinan Güler ise, 40 dakika boyunca konsantre kalmaları gerektiğinin altını çizdi.

Obradovic: Çok iyi bir oyun ortaya koymalıyız

Zeljko Obradovic, “Khimki’nin çok spesifik bir basketbol stili var. Hiç şüphe yok ki Alexey Shved en önemli oyuncuları. Ama inanıyorum ki sadece ona değil, özellikle de ilk maçta Olimpiakos’a karşı oynadıkları oyundan sonra tüm oyuncularına odaklanmalıyız. Eminim ki buraya, ilk maçta ortaya koyduklarından çok daha iyi bir performans göstermek için geleceklerdir. Konsantre olmalı ve kazanmak istiyorsak çok iyi bir oyun ortaya koymamız gerektiğinin farkına varmalıyız” dedi.

Sinan Güler: 40 dakika boyunca konsantre olmamız gerekiyor

Sinan Güler ise, “Sezonun ilk çift maç haftasında zorlu bir rakibi ağırlıyoruz. Hücumda çok yetenekli ve yaratıcılar. Bu nedenle, amacımıza ulaşabilmek için 40 dakika boyunca konsantre olmamız gerekiyor. Aynı zamanda taraftarlarımızın da desteğiyle kendi salonumuzu rakipler için galibiyete kapatabilmek çok önemli” şeklinde konuştu.