BASKETBOL

Zeljko Obradovic ve Nikola Kalinic’in maç önü görüşleri

18 Ekim 2018 Perşembe 21:28 Son Güncellenme Tarihi: 20 Ekim 2018 Cumartesi 15:33

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague 3. maçında yarın Zalgiris Kaunas ile karşılaşacak. Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile başarılı oyuncumuz Nikola Kalinic, Zalgiris Arena’da oynanacak maç öncesinde  Resmi Sitemize açıklamalarda bulundu.

Çift maç haftasında enerjiye vurgu yapan Obradovic, "Çift maç haftasındayız. İhtiyacımız olan kesinlikle ortaya enerji koymak ve Zalgiris’e cevap verebilmek olacak. Çünkü onlar her zaman yüksek ritimde oynayan bir takım. Dün Anadolu Efes’e karşı harika bir iş çıkardılar. Yeni oyuncuları olmasına rağmen benzer tarzda basketbol oynamaya devam ediyorlar çünkü aynı koç tarafından çalıştırılıyorlar. Burada her zaman olduğu gibi sert ve zorlu bir mücadele bizi bekliyor" dedi.

Atmosfere dikkat çeken Nikola Kalinic de, "Çok zorlu bir maç olmasını bekliyoruz. 48 saat içerisinde ikinci karşılaşmamız olacak, bu nedenle yorucu olacağını söyleyebilirim. Zalgiris her sezon olduğu gibi fiziksel olarak sert oynayacak ve tehlikeli bir rakip olacaktır. Buradaki kalabalığın basketbol anlamında harika bir atmosfer yaratacağını biliyoruz. Çok sert ama bir o kadar da ilgi çekici bir mücadele olacaktır. Rakibimizin koçu Sarunas Jasikevicius, geçtiğimiz yıl Avrupa’nın en iyi çalıştırıcılarından biri olduğunu kanıtladı. Sert bir karşılaşma olacak. İyi oynayabilmeyi ve sonunda maçı kazanmayı umuyoruz" ifadelerini kullandı.