BASKETBOL

Başantrenörümüz Zeljko Obradovic’ten açıklamalar

21 Ekim 2018 Pazar 14:39 Son Güncellenme Tarihi: 22 Ekim 2018 Pazartesi 15:32


Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Arel Üniversitesi Büyükçekmece maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. Akıllarının Tyler Ennis'de olduğunu belirten Koç, yaptığı maç değerlendirmesinde ise şunları söyledi:

“İlk bahsetmek istediğim şey hepimizin aklında olduğu yer, o da Tyler Ennis’le birlikte. İlk aldığımız haberler çok iyi değil. Detayları zaman geçince öğreneceğiz. Onun için en güzel dilekleri veriyoruz. Maça çok agresif başlamamız gereken bir karşılaşmaydı. 2 maçlarını izledim, inanılmaz güzel oynayan bir takım. İyi bir maç olduğuna inanıyorum. Savunma açısından agresif oynadık. Hücumda da çok akıllı kararlar aldık. Topu doğru zamanlarda doğru yerde kullandık. Oyuncularımız tebrik ediyorum çünkü çok iyi maç oynadılar. Taraftarlara teşekkür ediyorum. Nereye gidersek yanımızdalar. Bizim için  çok önemli.”

Nikola Kalinic: Tyler Ennis seninleyiz

Arel Üniversitesi Büyükçekmece karşısında 17 sayıyla en skorer ismimiz olan Nikola Kalinic, sol ayak kaval kemiğinde kırık  tespit edilen takım arkadaşı  Tyler Ennis’e destek olarak, “Tyler seninleyiz. Güçlü kal, lütfen” dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kalinic, “Bizim için çok iyi bir maç oldu. Bir haftada oynadığımız 4’üncü maçtı. İstediğimiz gibi oynadık. Kötü olan Tyler’in sakatlığıydı. Umarım en kısa zamanda düzelir ve aramıza döner. Tyler seninleyiz. Güçlü kal, lütfen. Bilmiyorum belki bundan da bahsetmek lazım. FIBA ve Euroleague arasındaki sorunda belki bununla alakalı olabilir. NBA’de de çok maç var ama yaz aylarında daha çok dinlenme fırsatları oluyor. Daha iyi şartları var. Belki bu tip sakatlıklar olduğunda bunlar da göz önünde bulundurulabilir, oyuncuların dinlendirilmesi adına. Tyler’in en hızlı şekilde iyileşmesini diliyorum” dedi.