ATLETIZM

Balkan Salon Atletizm Şampiyonası ve İstanbul Cup başlıyor

14 Şubat 2020 Cuma 17:45

Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nın 25’incisi İstanbul’da 15 Şubat Cumartesi günü yapılacak.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 25’inci Balkan Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası, Ataköy’de 20 ABAF üyesi ve iki misafir kafilenin katılımıyla yapılacak. Çeyrek yüzyıllık tarihinde en geniş katılımın sağlandığı Balkan Salon’da Milli Takım erkeklerde 25, kadınlarda 24 olmak üzere toplam 49 sporcuyla yarışacak.

Bu yıl Çin’de yapılacak olan Dünya Salon’un iptal edilmesiyle misafir takımlar da İstanbul’a güçlü kadrolarıyla gelecekler. Organizasyonda daha önce Balkan Salon şampiyonluğu yaşayan 37 atlet yarışacak.

Tek gün sürecek ve toplam 24 branşta şampiyonun belirleneceği Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda şu ülkeler yer alacak:

Arnavutluk, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Kıbrıs RK, Gürcistan, Yunanistan, İsrail, Kosova, Kuzey Makedonya, Moldova, Karadağ, Romanya, Sırbistan, San Marino, Slovenya, Türkiye ve Ukrayna.

Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda ayrıca Kırgızistan ve Özbekistan takımları da misafir ekip statüsünde yarışacak.

Balkan Salon’da yarışacak olan kulübümüz sporcuları şu isimlerden oluşuyor:

ERKEKLER:

60m: Kayhan Özer
3000m: Süleyman Bekmezci
60m engelli: Furkan Aktaş
Yüksek atlama: Alperen Acet
Sırıkla atlama: Ersu Şaşma
Üç adım atlama: Musa Tüzen
4x400m: Mahsum Korkmaz

KADINLAR:

60m: Mizgin Ay
400m: Emel Şanlı-Kırçın, Derya Yıldırım
1500m: Burcu Subatan
60m engelli: Şevval Ayaz
Uzun atlama: Ecem Çalağan
Üç adım atlama: Esra Yılmaz
4x400m: Derya Yıldırım, Emel Şanlı-Kırçın
 
16 Şubat Pazar günü yapılacak olan İstanbul Cup yarışmalarına katılacak olan sporcularımızın isimleri ise şu şekilde;
 
KADINLAR:

60 m: Mizgin Ay
400 m: Emel Şanlı Kırcin, Derya Yıldırım
60 m engel: Şevval Ayaz, Nefise Karatay
1500 m: Burcu Subatan
Yüksek Atlama: Merve Menekşe, Rümeysa Ökdem
Üç Adım Atlama: Esra Yılmaz, Gizem Akgöz
 
ERKEKLER:

60 m: Kayhan Özer
400 m: İlyas Çanakçı
60 m engel: Furkan Aktaş, Atakan Güneş
800 m: Mahsum Korkmaz
Uzun Atlama: Hüseyin Ocak