ATLETIZM

Avrupa U20 Şampiyon Kulüpler Kupası’nda piste çıkıyoruz

19 Eylül 2019 Perşembe 20:41

Portekiz’in Leiria kentinde 21 Eylül 2019 Cumartesi günü yapılacak Avrupa U20 Şampiyon Kulüpler Kupası’nda (ECCC U20) mücadele edecek olan Fenerbahçe Atletizm Şubemiz, ülkemizi hem kadınlar hem de erkeklerde temsil edecek.

Erkekler ve kadınlarda sekizer kulübün katıldığı organizasyonda Turkcell U20 Atletizm Ligi’nin şampiyonu olarak Türkiye’yi temsil etme hakkı elde eden Fenerbahçemiz, daha önce defalarca şampiyonluk yaşayıp kürsüye çıktığı bu kupada erkekler ve kadınlarda güçlü kadrosuyla bir kez daha şampiyonluk mücadelesi verecek.

Sekiz takımın tek günlük müsabaka sonunda sıralanacağı ECCC U20 müsabakalarında Fenerbahçemiz, erkeklerde 2013 ve 2014 yıllarında, kadınlarda ise 2012’den beri son beş yıl üst üste olmak üzere toplam altı kez zirveye çıktı.

Leiria’da yarışacak U20 takımlarındaki atletlerimizin isimleri şu şekilde:

ERKEKLER

100m: Umut Uysal
200m: Aşkın Sadi Aşkın
400m: İlyas Çanakçı
800m: Mustafa Polat
1500m: Ahmet Mutlu
3000m: Ayetullah Aslanhan
2000m eng: Abdullah Yıldız
110m eng: Atakan Güneş
400m eng: Berke Akçam
Yüksek atlama: Bedirhan Alpağu
Sırıkla atlama: Ömer Faruk Çanakçı
Uzun atlama: Yunus Emre Gümüş
Üç adım atlama: Batuhan Çakır
Gülle atma: Alperen Karahan
Disk atma: Burak Dertli
Çekiç atma: Mehmet Kaş
Cirit atma: Ömer Faruk Avan
4x100m: Aşkın Sadi Aşkın, Ferhat Ayar, İlyas Çanakçı, Yunus Emre Gümüş, Atakan Güneş, Umut Uysal
4x400m: Berke Akçam, Ferhat Ayar, İlyas Çanakçı, Atakan Güneş, Emirhan Koş, Mustafa Polat

KADINLAR

100m: Melike Malkoç
200m: Mizgin Ay
400m: Zehra Oral
800m: Azime Alan
1500m: İnci Kalkan
3000m: Emine Akbingöl
2000m eng: Esra Doğan
100m eng: Şevval Ayaz
400m eng: Leyla Yanardağ
Yüksek atlama: Rümeysa Ökdem
Sırıkla atlama: Mesure Tutku Yılmaz
Uzun atlama: Nefise Karatay
Üç adım atlama: Esra Yılmaz
Gülle atma: Pınar Akyol
Disk atma: Özlem Becerek
Çekiç atma: Gizem İlgar
Cirit atma: Esra Türkmen
4x100m: Mizgin Ay, Şevval Ayaz, Nefise Karatay, Melike Malkoç, Zehra Oral, Leyla Yanardağ
4x400m: Azime Alan, Mizgin Ay, Nefise Karatay, Melike Malkoç, Zehra Oral, Leyla Yanardağ.