Masa Tenisi Şubesi > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- İletişim Bilgileri
- Masa Tenisi Şubesi İdari ve Teknik Heyet
- Masa Tenisi Sporcuları
- Masa Tenisi Şubesi Tesisleri
- Masa Tenisi Şubesi 2013 Yılı Faaliyet Raporu
- Masa Tenisi 2012 Yılı Faaliyet Raporu
- Masa Tenisi Şubesi 2007 Faaliyet Raporu
 

 

30.5.2014
Masa Tenisi Şubesi 2013 Yılı Faaliyet Raporu

MASA TENİSİ ŞUBESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU


2013 Ocak 

12-13 Ocak 2013 tarihlerinde Tozkoparan spor salonunda gerçekleşen gençler il birinciliği müsabakalarında Genç Bayan A Takımımız 1. Genç Bayan B Takımımız ise 2.olurken, Ferdi müsabakalarda ise ilk dört sırayı şubemiz sporcularından; Pınar Ergül, Gülpembe Özkaya, Melis Budak ve Ece Altundere aldı.
18 Ocak 2013 tarihinde Fransa’nın Metz takımı ile oynanan Avrupa Masa Tenisi Kupası Çeyrek Final 1. Maçını Bayan A Takımımız 3-2 avantajlı kaybetmiştir. Maçın Rövanşı 09 Şubat 2013 Tarihinde İstanbul’da oynanacak olup Bayan A Takımımız yarı finale burada alacağı avantajlı galibiyetle çıkmak istemektedir.

19-20 Ocak 2013 tarihleri arasında Tozkoparan Spor Salonu’nda düzenlenen Minikler Takım ve Ferdi İl Birinciliği maçlarında Fenerbahçe Masa Tenisi sporcularımız Takımlar kategorisinde Şampiyon olurken, Ferdi olarak mücadele eden sporcularımız Gülpembe Özkaya 1. Merve Benze 2. Ece Altundere de 3. olarak turnuvayı tamamladı.

26-27 Ocak 2013 tarihlerinde İstanbul Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen Süper Lig 5. Etap Maçlarında Bay ve Bayan A Takımlarımız oynadıkları tüm maçları kazanmışlardır.

28 Ocak – 09 Şubat 2013 tarihleri arasında Bursa ilinde yapılan Yıldız ve Genç Milli Takım Kampına şubemiz alt yapı sporcuları Pınar ERGÜL ve Gülpembe ÖZKAYA davet edilmişlerdir.

2013 Şubat 

01 Şubat – 03 Şubat 2013 tarihleri arasında gerçekleşen Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Genişletilmiş Tüm Kurullar Toplantısına Antrenörümüz Babür ÜSTÜNDAĞ Masa Tenisi Teknik Kurul Başkanı olarak görevlendirilip davet edilmiştir.
09 Şubat 2013 tarihinde İstanbul Cafer ağa Spor Salonunda gerçekleşen ETTU CUP ÇEYREK FİNAL RÖVANŞ Maçında Bayan A Takımımız Fransa’nın Metz TT Takımını 3-0 yenerek adını AVRUPA’DA YARI FİNAL yazdırmıştır.

10 Şubat 2013 tarihinde İstanbul Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen Büyükler Ferdi İl Birinciliği Maçlarında Alt Yapı Sporcularımız Pınar ERGÜL 1. Melis BUDAK 2. Ve Sedanur KAÇAR 3. Olarak ilk 3 sırayı paylaşmışlardır.

13-17 Şubat 2013 tarihleri arasında Çek Cumhuriyetinde gerçekleşen ITTF Uluslar arası Gençler-Yıldızlar Açık Turnuvası’nda şubemiz alt yapı sporcusu Gülpembe ÖZKAYA Milli Takım adına oynamıştır.

23-24 Şubat 2013 tarihlerinde İstanbul Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen Yıldızlar Takım ve Ferdi İl Birinciliği Maçlarında, Yıldız Bayan Takımımız 2. Yıldız Erkek Takımımız 3. Olmuştur. Ferdi maçlarda ise Gülpembe ÖZKAYA 1. Sedanur KAÇAR 2. Melis BUDAK 3. Merve BENZE 4. Olmuştur.

2013 Mart 

02-03 Mart 2013 tarihlerinde Ankara Atatürk Spor Salonunda gerçekleşen Süper Lig 6. Etap Maçlarında Bay ve Bayan A Takımlarımız oynadıkları tüm maçları kazanmışlardır.
10 Mart 2013 tarihinde İspanya Vic’te gerçekleşen ETTU CUP YARI FİNAL 1. Maçında Bayan A Takımımız Fotoprix Vic TT Takımını 3-1 yenerek Finale çıkma yolunda büyük avantaj elde etmiştir.

12 Mart 2013 tarihinde Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen Joola Avrupa Milletler ligi maçlarında Portekiz ile karşılaşan bayan milli takımımız maçı 3-1 kazanarak gurubunu lider tamamlamıştır. Maçta Şube kaptanımız Gürhan YALDIZ Milli Takım antrenörü, sporcumuz Melek HU Milli Takım kaptanı olarak yer almıştır.

14-15 Mart 2013 tarihlerinde Antalya Kemer’de yapılan TMTF Uluslar arası Masa Tenisi Antrenör Seminerine Şube Kaptanı Gürhan YALDIZ ve Şube Antrenörü Babür ÜSTÜNDAĞ katılmışlardır.

23 Mart 2013 tarihinde Kadıköy Caferağa Spor Salonunda gerçekleşen ETTU CUP YARI FİNAL 2. Maçında Bayan A Takımımız Rakip Fotoprix Vic takımını 3-0 yenerek AVRUPA KUPASINDA FİNALE çıkmıştır.

30-31 Mart 2013 tarihlerinde Bursa Mimar Sinan Spor Salonunda gerçekleşen Süper Lig 7. Etap Maçlarında Bayan A Takımımız oynadığı tüm maçları kazanmışlardır. Erkek takım sporcularımızın maçları ise kendi Ülke Milli Takımlarının faaliyetleri nedeniyle bir sonraki etaba ertelenmiştir.

2013 Nisan

03-07 Nisan tarihleri arasında Güney Kore’de gerçekleşen ITTF PRO TUR müsabakalarında Bayan A Takımı sporcularımız Melek HU Türk Milli Takımı, Elizabeta SAMARA ise Romanya Milli Takımı adına oynamıştır.

13 Nisan 2013 tarihinde Kadıköy Caferağa Spor Salonunda gerçekleşen ETTU CUP FİNAL 1. Maçında Bayan A Takımımız Rakip Kts Zamek Tarnobrzek Polonya takımını 3-1 yenerek,27 Nisanda Polonya’da oynayacağı 2. Final Maçı için büyük avantaj elde etmiştir.

13-16 Nisan 2013 tarihleri arasında yapılan olan Türkiye Gençler Şampiyonası maçlarında Genç Bayan Takımımız 5. Olmuştur.
19-21 Nisan 2013 tarihleri arasında Elazığ’da yapılan Süper Lig 8. Ve son Etap maçlarını Bayan A Takımımız Şampiyon, Erkek A Takımımız ise 2.sırada tamamlamıştır.

20-21 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul Tozkoparan Spor Salonun da gerçekleşen Ulusal Egemenlik Kupası Ferdi Müsabakaların da Minik Bayan kategorisinde Gülpembe ÖZKAYA 1. Ece ALTUNDERE 2. Yıldız Erkek Kategorisinde Eren ULUDAĞ 2. Genç Erkek Kategorisinde Talha KAÇAR 1. ve Genç Bayan Kategorisinde Gülpembe ÖZKAYA 1. olmuşlardır.

27 Nisan 2013 tarihinde Polonya’da gerçekleşen ETTU CUP FİNAL 2. Maçında Bayan A Takımımız Rakip Kts Zamek Tarnobrzek Polonya takımını 3-0 yenerek, İKİNCİ KEZ AVRUPA MASA TENİSİ ŞAMPİYONU olarak tarihe geçmiştir.

2013 Mayıs 

4-5 Mayıs 2013 tarihleri arasında İstanbul Cebeci Spor Kompleksinde gerçekleşen Türkiye Kupası Takım Maçlarında Bayan A Takımımız Şampiyon Erkek A Takımımız ise 2. olmuştur.

7-12 Mayıs 2013 Tarihleri arasında Slovenya Lasko Kentinde gerçekleşen 10.’cu Slovenya Açık Masa Tenisi Turnuvasın da Şubemiz Antrenörü Babür ÜSTÜNDAĞ’IN Antrenörlüğünü yaptığı Paralimpik 11. Sınıf Milli Takımı Ferdi ve Takım Kategorisinde ŞAMPİYON olmuştur.

11-12 Mayıs 2013 tarihinde Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen Gençlik ve Spor Bakanlığı Yıldız Takımlar Turnuvası Maçların da Yıldız Bayan Takımımız ŞAMPİYON olmuştur.
13-19 Mayıs 2013 tarihleri arasın da Paris’te gerçekleşen Dünya Masa Tenisi Ferdi Şampiyonası’na Şube Kaptanımız Gürhan YALDIZ ve Melek HU Milli takımı temsilen katılmıştır. Bu turnuva da Melek HU Türk Masa Tenisi Tarihin de bir ilki başararak hem Tek Bayanlar da Hem de Karışık Çiftlerde Dünya Şampiyonası Çeyrek Finali oynamıştır.

19 Mayıs 2013 tarihin de Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen 19 Mayıs Gençlik Kupası Maçların da Pınar ERGÜL Genç Bayanlar da ŞAMPİYON, Talha KAÇAR ise Genç Erkekler de ŞAMPİYON olmuştur.

18-21 Mayıs 2013 tarihleri arasın da Adana’da gerçekleşen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Maçların da Gülpembe ÖZKAYA Tek Bayanlar Türkiye 2.’si, Melis BUDAK-Gülpembe ÖZKAYA Çift Bayanlar Türkiye 2.’si olmuşlardır.

25-26 Mayıs 2013 tarihleri arasın da Safranbolu’da gerçekleşen Türkiye Gençler En İyi 16’lar Şampiyonası’nı sporcumuz Pınar ERGÜL 4. Sırada tamamlamıştır.

2013 Haziran

01-04 Haziran 2013 tarihleri arasında Kocaeli Derince Kapalı Spor Salonun da gerçekleşen Minikler Türkiye Şampiyonası Maçların da Minik Bayan sporcumuz Gülpembe ÖZKAYA Çift Bayanlar da ŞAMPİYON, Tek Bayanlar da ise Türkiye 2.’si olmuştur. Minik Bayan Takımımız Şampiyonayı 4.’cü sırada tamamlamıştır.

15-16 Haziran 2013 tarihleri arasında Trabzon’da gerçekleşen Türkiye Yıldızlar En İyi 16’lar maçların da sporcumuz Gülpembe ÖZKAYA 2.’ci Melis BUDAK ise 5.’ci olmuştur.

25-29 Haziran 2013 Tarihleri arasında Mersin’de gerçekleşen Akdeniz Oyunları Maçlarında Milli Takımımız adına Melek HU 2. Kez AKDENİZ OYUNLARI ŞAMPİYONU olmuştur. Milli Takım Antrenörlüğü’nü Şubemiz Kaptanı Gürhan YALDIZ yapmıştır.

29-30 Haziran 2013 tarihlerinde Bursa’da gerçekleşen Türkiye Minikler En İyi 16 Şampiyonası Maçlarında sporcumuz Gülpembe ÖZKAYA oynadığı tüm maçları kazanıp TÜRKİYE ŞAMPİYONU olmuştur.

2013 Temmuz

04-07 Temmuz 2013 tarihleri arasında Sırbistan’da gerçekleşen Balkan Yıldızlar ve Gençler Şampiyonası Maçlarında Milli Takım adına yarışan Minik Bayan Takımı Sporcumuz Gülpembe ÖZKAYA Yıldız Tek Bayanlar da Balkan 3.’sü Yıldız Çift Bayanlarda Balkan 2.’si olmuştur.

12-21 Temmuz 2013 tarihleri arasın da Çek Cumhuriyetin de gerçekleşen Avrupa Yıldızlar ve Gençler Şampiyonası Maçlarında minik bayan takımı sporcumuz Gülpembe ÖZKAYA Milli Takım adına oynamıştır.

2013 Ağustos

08-11 Ağustos 2013 tarihleri arasında Brezilya’da gerçekleşen ITTF Dünya Turu Brezilya Açık Turnuvası’nda Bayan A Takımı sporcumuz Elizabeta SAMARA ŞAMPİYON olmuştur.

15-30 Ağustos 2013 tarihleri arasında Bartın’da gerçekleşen Minik-Yıldız Bayan Milli Takım Kampına Minik Bayan sporcumuz Ece ALTUNDERE çağrılmıştır.

21-25 Ağustos 2013 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleşen ITTF Dünya Turu
Çek Açık Turnuvası’nda Bayan A Takımı sporcumuz Viktoria PAVLOVICH ŞAMPİYON olmuştur.


2013 Eylül

7 Eylül 2013 tarihinde İstanbul Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Energy Salonu’nda Türk Masa Tenisi Tarihi’nde İlk Kez gerçekleşen Avrupa Masa Tenisi Şampiyonlar Ligi A Grubu 1. maçında Bayan A Takımımız Avusturya Svs Ströck takımını 3-1 skorla yenerek Şampiyonlar ligine galibiyetle başlamıştır.

14-15 Eylül tarihlerinde İstanbul Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen Türkiye Süper Ligi 1. Etap maçlarında Bay ve Bayan A takımlarımız oynadıkları 4’er maçı da kazanmıştır.

21-22 Eylül 2013 Tarihlerinde İstanbul Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen Yıldızlar Takım ve Ferdi İl Birinciliği maçlarında Yıldız Bayan Takımımız ŞAMPİYON olmuştur. Ferdi maçlarda ise Gülpembe ÖZKAYA 1. Ece ALTUNDERE 2. Sedanur KAÇAR 3. Merve BENZE ise 4. Olmuştur.

21-23 Eylül 2013 tarihleri arasında Japonya’da gerçekleşen STARTS Bayanlar Dünya Kupası maçlarında Bayan A takımı sporcumuz Melek HU Milli Takım adına ülkemizi temsil etmiştir.

25 Eylül-5 Ekim Tarihleri arasında İtalya Lignano’da gerçekleşecek olan ITTF Paralimpik Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası Maçlarında Şubemiz Antrenörü Babür ÜSTÜNDAĞ Milli Takım Antrenörü olarak görev yapacaktır.

28-29 Eylül tarihlerinde Bursa’da gerçekleşen Türkiye Süper Ligi 2. Etap maçlarında Bay ve Bayan A takımlarımız oynadıkları 4’er maçı da kazanmıştır.


2013 Ekim

27 Eylül-4 Ekim 2013 İtalya Lignano Sabbiadoro’da gerçekleşen ITTF Avrupa Paralimpik Masa Tenisi Şampiyonası maçlarında, Masa Tenisi Şube Koordinatörü ve Antrenörümüz Babür ÜSTÜNDAĞ’IN Milli Takım Teknik Direktörlüğü ’nü yaptığı Paralimpik 11. Klâs erkek Milli Takımımız, Türk Masa Tenisi tarihinde ilk kez bu sınıfta  hem takımlar da hem ferdilerde AVRUPA ŞAMPİYONU oldu.

05-06 Ekim 2013 tarihlerinde Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen İstanbul Kupası Ferdi Maçlarında; Yıldız Bayanlar Kategorisinde Gülpembe ÖZKAYA 1. Sedanur KAÇAR 2. Ve
Ece ALTUNDERE 3.Yıldız Erkek Kategorisinde Eren ULUDAĞ 2. Büyük Bayan Kategorisinde Gülpembe ÖZKAYA 1. Pınar ERGÜL 2. ve Ece ALTUNDERE 4. olmuşlardır.

4-13 Ekim tarihleri arasında Avusturya’da gerçekleşen Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası maçlarında Bayan A Takımı sporcumuz Melek HU oyuncu olarak, antrenörlerimizden David SARGSYAN antrenör olarak ülkemizi temsil etmiştir. Şampiyonada sporcumuz çeyrek final oynamıştır.

19 Ekim 2013 tarihinde Almanya Berlin Eastside TTC takımı ile yapılan Avrupa Şampiyonlar Ligi Grup 2. Maçını Bayan A Takımımız 3-2 skorla kaybetmiştir.

19-20 Ekim 2013 tarihlerinde Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen İstanbul Gençler Takım ve Ferdi İl Birinciliği Maçlarında Genç bayan takımımız ŞAMPİYON olmuştur. Ferdilerde ise; Melis BUDAK 2. Sedanur KAÇAR 3. Ece ALTUNDERE 4. Gülpembe ÖZKAYA 5. Olmuştur.

26 Ekim 2013 tarihinde Fransa Metz takımı ile yapılan Avrupa Şampiyonlar Ligi Grup 3. Maçını Bayan A Takımımız 3-2 skorla kazanmıştır.

29 Ekim 2013 tarihinde Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen İstanbul Cumhuriyet Kupası Yıldız Kategorisi Maçlarında bayanlarda Gülpembe ÖZKAYA 1. Sedanur KAÇAR 2. Ece ALTUNERE 3. Merve BENZE 4. ,Erkeklerde ise Eren ULUDAĞ 1. olmuştur.

2013 Kasım

02-03 Kasım 2013 tarihlerinde Kocaeli’nde gerçekleşen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası A Grubu maçlarında Yıldız Bayan Takımımız 3. Olarak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etmiştir.

04 Kasım 2013 tarihinde Avusturya’da Ströck takımı ile yapılan Avrupa Şampiyonlar Ligi Grup 4. Maçını Bayan A Takımımız 3-2 skorla kaybetmiştir.

09-10 Kasım tarihlerinde Kocaeli’nde gerçekleşen Türkiye Süper Ligi 3. Etap maçlarında Bay ve Bayan A takımlarımız oynadıkları 4’er maçı da kazanmıştır.

10 Kasım 2013 tarihinde Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen İstanbul Atatürk Kupası Maçlarında Yıldız bayanlarda Gülpembe ÖZKAYA 1. Sedanur KAÇAR 2. Ece ALTUNERE 3. , Yıldız Erkeklerde ise Eren ULUDAĞ 2. ,Genç Erkeklerde Talha KAÇAR 1. Ve Genç Bayanlarda Melis BUDAK 1. Olmuştur.

13-17 Kasım 2013 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşen ITTF Dünya Turu Almanya Açık Turnuvası maçlarında Bayan A Takımı sporcumuz Melek HU oyuncu olarak, antrenörlerimizden David SARGSYAN antrenör olarak ülkemizi temsil etmiştir.

23-24 Kasım tarihlerinde Ankara’da gerçekleşen Türkiye Süper Ligi 4. Ve ilk yarı son Etap maçlarında Bayan A takımımız oynadıkları tüm maçları kazanarak ilk yarıyı lider tamamlamıştır. Erkek takımımız ise 1 mağlubiyetle ilk yarıyı 2. Sırada tamamlamıştır.

27 Kasım-1 Aralık 2013 tarihleri arasında İsveç’te gerçekleşen ITTF Dünya Turu İsveç Açık Turnuvası maçlarında Bayan A Takımı sporcumuz Melek HU Yarı Final oynamıştır.

30 Kasım-1 Aralık 2013 tarihlerin de İstanbul Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen Türkiye Minik-Yıldız En İyi 8’ler 1.Etap Maçlarında Bayan A Takımı ve Yıldız Bayan Takımı sporcumuz Gülpembe ÖZKAYA Yıldız kategorisinde oynadığı 7 maçı da kazanarak 1. Etap maçlarını lider tamamlamıştır.

2013 Aralık

07 Aralık 2013 tarihinde Almanya’nın TTC Berlin Eastside takımı ile yapılan Avrupa Şampiyonlar Ligi Grup 5. Maçını Bayan A Takımımız 3-1 skorla kazanmıştır.

14-15 Aralık 2013 tarihlerinde İstanbul Tozkoparan Spor Salonunda gerçekleşen Türkiye Gençler A Grubu müsabakalarında genç erkek takımımız 6. Genç Bayan takımımız ise 4. Olarak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etmiştir.

20 Aralık 2013 tarihinde Fransa’nın Metz TT takımı ile yapılan Avrupa Şampiyonlar Ligi Grup 6. Maçını Bayan A Takımımız 3-1 skorla kazanarak AVRUPA ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE YARI FİNALE Kalmıştır.

28-29 Aralık 2013 tarihlerin de Ankara’da gerçekleşen Türkiye Minik-Yıldız En İyi 8’ler 2.Etap Maçlarında Bayan A Takımı ve Yıldız Bayan Takımı sporcumuz Gülpembe ÖZKAYA Yıldız kategorisinde 2. Etap maçlarını LİDER tamamlamıştır.