Kürek Şubesi > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- KÜREK ŞUBESİ TEKNİK VE İDARİ KADRO
- BÜYÜK BAYAN SPORCULARIMIZ
- ERKEK TAKIM SPORCULARIMIZ
- 2005 Faaliyet
- Kürek Şubesi 2006 Faaliyetleri
- İletişim Bilgileri
- Kürek Şubesi 2008 Yılı Faaliyetleri
- Kürek Şubesi 2007 Faaliyet Bilgileri
- Kürek Şubesi 2009 Yılı Faaliyetleri
- Kürek Şubesi Tesisleri
 

 

9.9.2017
Kürekçilerimizden 2 Tekte Balkan Gençler Şampiyonluğu
Balkan Kürek Şampiyonası’nda mücadele eden Fenerbahçeli Milli Kürekçiler İsmail Ali Bekiroğlu ile Aydın İnanç Şahin iki tekte Balkan Gençler Şampiyonluğu’na ulaştı.

Her yıl eylül ayının ikinci haftasında düzenlenen Balkan Kürek Şampiyonası bu yıl 09-10 Eylül tarihlerinde İstanbul’un ev sahipliğinde Haliç’te düzenleniyor. Türkiye’nin yanı sıra Balkan Kürek Birliği’ne üye ülkeler olan Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan,  Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Yunanistan’ın yer aldığı şampiyonada Fenerbahçeli Milli Kürekçiler İsmail Ali Bekiroğlu ile Aydın İnanç Şahin iki tekte 6.40,25’lik dereceleriyle Balkan Gençler Şampiyonu oldular. Aynı yarışta 6.41,51’lik derecesiyle Yunanistan ikinci, 06.51,37’lik derecesiyle Bulgaristan ise üçüncü oldu.

Ayrıca iki çiftte ise Hamza Mert Avunduk - Cem Avat ikilisi 2. sırayı elde etti. Yıldız erkek tek çiftte Bora Özge de gümüş madalya kazandı. Yıldız erkek iki çiftte ise Hamdi Taha Erdağ ve Denizhan Aydın 3. sırayı aldı.

Yıldız 8 tekte de Batuhan Temel Uzun, Denizhan Aydın, İltas Çağatay Ürdem, Oğuzhan Acar, Hamdi Taha Erdağ, Bora Özge, Barış Bayrak, Emir Saygılı ve Furkan Bektaş'tan oluşan ekip kürsünün 3. basamağında yer aldı.

Kızlarda ise 4 tekte Fenerbahçeli Defne Usta ile milli sporcular Şevval Koç, Merve Nur Uslu ve Cansu Demir bronz madalya kazandı.