Hakan Dinçay’ı Kaybettik

13 Eylül 2017 Çarşamba

Kulübümüzün Asbaşkanlarından Hakan Dinçay'ı tedavi gördüğü hastanede kaybettiğimiz haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Yöneticimiz Hakan Dinçay'a Allah'tan rahmet; Dinçay ailesi, sevenleri ve tüm Fenerbahçe Camiası'na başsağlığı dileriz.

Fenerbahçe Spor Kulübü


*Merhum Hakan Dinçay'ın cenazesi, 14.09.2017 Perşembe günü Altunizade İlahiyat Fakültesi Camii'nde öğle (13.07) namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecektir.   


Hakan Dinçay kimdir?

1961 yılında İstanbul'da doğan Hakan Dinçay ömrünü Fenerbahçe'ye adadı. 1994 yılından beri aktif olarak Fenerbahçe'ye hizmet etti. 2002'den bu yana da yönetim kurulu üyeliği yaptı. Fenerbahçe Voleybol Şubesi'nin başarılarında önemli rol oynayan insanlardan biri oldu. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım amatör sporlara daha fazla eğilme kararı aldığında Hakan Dinçay'ı da voleybol Şubesi'nde görevlendirdi. O zamana kadar Fenerbahçe'nin kadınlarda da erkeklerde de şampiyonluğu yoktu. Fenerbahçe, son 15 yılda voleybolda büyük başarılar kazandı. Türkiye'de kadınlarda ve erkeklerde üst üste şampiyonluklar gelirken Sarı Melekler Avrupa'nın ve dünyanın zirvesine çıktı. Erkek Voleybol Takımı da Avrupa'dan kupa getirmeyi başardı. Bu süreçte Hakan Dinçay hep Voleybol Şubesi sorumlusu olarak görev yapıyordu.

Hakan Dinçay'ın görev yaptığı yıllarda Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı 2010 yılında Katar'da Kulüpler Dünya Şampiyonluğuna, 2012 yılında da Azerbaycan'da Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna ulaştı. Sarı Melekler 2014 yılında İstanbul'da Cev Kupasını kaldırırken aynı gün Erkek Voleybol Takımı da Challenge Kupası zaferi yaşadı.

Fenerbahçe Kadın Voleybol takımı 5 kez Türkiye Ligi'nde, 3 kez bugünkü adı Kupa Voley olan organizasyonda, 3 kez de Şampiyonlar Kupası'nda kürsünün en yüksek basamağına çıktı.

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı da bu süreçte 4 lig şampiyonluğunun yanı sıra bugünkü adıyla Kupa Voley’de 3, Şampiyonlar Kupası’nda 2 kez mutlu sona ulaştı.

İki kız bir de erkek babası olan ve Türk sporuna uzun yıllar hizmet eden Hakan Dinçay maalesef geçtiğimiz yıl amansız hastalığa yakalandı ve aramızdan ayrıldı. Hakan Dinçay'ın vefatı sadece Fenerbahçe camiası için değil Türk sporu için de büyük bir kayıp. Hakan Dinçay'a Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere Fenerbahçe Camiası'na, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz...