Milli Basketbolcularımızdan Açıklamalar

17 Temmuz 2017 Pazartesi
Türkiye’nin ev sahipliğinde 31 Ağustos – 17 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan EuroBasket2017’de ülkemizi temsil edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı ilk antrenmanını 17 Temmuz Pazartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda yaptı.

Milli takım kadrosunda bulunan oyuncularımızdan Melih Mahmutoğlu, Sinan Güler ve Barış Hersek Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Melih Mahmutoğlu: “İnşallah sezon sonunda aynı başarılara ulaşırız"
Takımdan ayrılan arkadaşlarına verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eden kaptan Melih Mahmutoğlu, “Bire bir de de konuştuk, bir kez daha sizin aracılığınız ile Bogdan Bogdanovic’e ve Ekpe Udoh’a teşekkür ediyorum. Kulüp için yaptıkları ortada. İkisi de gerçekten çok büyük karakterler, çok büyük oyuncular. Gelen oyuncular da çok önemli isimler. Burada her zaman kulübün, Fenerbahçe formasının başarısı önemlidir. Giden oyuncular en iyisini yaptılar, gelenler de yapacaklardır.  İnşallah sezon sonunda aynı başarılara ulaşırız” dedi.

Sinan Güler: "Heyecan verici"
Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımımızın yeni isimlerinden Sinan Güler, transferi hakkında; “Öncelikle hem Fenerbahçe camiası için hem de kariyerim açısından hayırlı olur. Son yıllarda istikrarlı bir şekilde Avrupa basketbolunda önemli bir yere sahip olan son Euroleague Şampiyonu takıma katılmak heyecan verici. Umuyorum ki, geçen yılki başarıyı tekrarlayabilecek imkanı yakalayıp; Türk basketbolunu yukarıya çekecek fırsatları yakalarız”diye konuştu.

Sinan Güler: "Umuyorum ki Obradovic'in bana verdiği rol ve güvenin arkasında duracak performansı gösterebilirim"
Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile ilgili de milli oyuncu, “Obradovic’in kariyeri ortada. Kariyeri bu noktada olmasına rağmen, başarıya aç oluşu ve hala kendini geliştirme yolunda önemli adımlar atabiliyor oluşu bile bence hem oyunculara hem de etrafındaki insanlara örnektir. Onunla çalışacak olmak her şeyden önce heyecan verici. Umuyorum ki onun bana verdiği rol ve güvenin arkasında duracak performansı da gösterebilirim” ifadelerini kullandı.
 
Sinan Güler: "Taraftarların yaklaşımı motive edici"
Taraftarlar içinse Sinan Güler, “Kariyerim boyunca Fenerbahçe taraftarı ve rakip taraftarların yaklaşımları bana karşı pozitif olmuştu. Sokakta da karşılaştığımda Fenerbahçe taraftarlarının söylediği “Seni takımımızda görmek isteriz” olmuştur. Transfer tamamlandıktan sonra ki yaklaşımları da benim için motive edici. Kariyerimde doğru adımlarla ilerlediğimi düşünüyorum ve bu noktada; tekrar edeceğim; Euroleague şampiyonu takıma gelme konusu benim için büyük bir fırsat” diye konuştu.

Son olarak Avrupa Şampiyonası’na değinen deneyimli isim, “Her şeyden önce Avrupa Şampiyonaları çekişmeli ve rekabeti bol turnuva. Bu noktada kendi evimizde olacak olmamız ve kendi basketbolumuzu basketbolseverlere gösterecek oluşumuz bizim için önemli bir fırsat” diyerek sözlerini noktaladı.
 
Barış Hersek: "Zor bir şampiyona bizi bekliyor"
Oyuncumuz Barış Hersek de,”Zorlu bir sezon geride kaldı. Sezonu güzel  ve başarılı bir şekilde noktaladık. Şu anda milli takımda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için toplandık. Önümüzde 1. 1.5 aylık periyot var. Zor bir şampiyona bizi bekliyor. Herkesin şansı eşit. Başarılı olmaya çalışacağız” dedi.
 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar