Zeljko Obradovic, "Maçın ciddiyetinin farkında olmalıyız"

20 Mart 2017 Pazartesi
Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic ile kaptan Melih Mahmutoğlu, Euroleague'de karşılaşacağımız Maccabi Fox Tel Aviv maçı öncesi Resmi Sitemize açıklamalarda bulundu.

Zeljko Obradovic Maccabi Fox Tel Aviv maçıyla ilgili, “Euroleague’de dört maçımız daha var. Maccabi karşılaşmasının bizim için kilit mücadelelerden biri olduğunun farkında olmalıyız. Öncelikle, sürekli olarak alıştıkları basketbolu oynamaya çalışıyorlar. Parkede sürekli agresifler ve sahayı çok iyi koşuyorlar. Şu anda herhangi bir iddiaları yok gibi gözüküyor ve bu da rakipler için çok tehlikeli bir durum. Bu nedenle 40 dakika boyunca konsantre olmalı ve rakibimizin çok iyi bir takım olduğunu unutmadan maçın ciddiyetinin farkında olmalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

Kaptan Melih Mahmutoğlu ise, “Bizim için çok önemli bir maça çıkıyoruz. Rakibimiz bu sene çok iyi bir performans sergilemese de kaliteli bir takım. Tempoyu çok seviyorlar. Tüm pozisyonlarda atlet oyunculara sahipler. İsrail’deki maçı da bu kozları sayesinde kazanmışlardı. Kalan dört maç bizim için çok kritik. Sakat oyuncularımız var ve taraftarlarımızın desteğiyle tüm açıklarımızı kapatmak istiyoruz. Biz takım olarak bu maça çok iyi bir şekilde konsantre olacağız. Taraftarlarımızla bütünleşip bu mücadeleyi kazanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.