Josef de Souza: "Bu turu çevirebiliriz"

16 Şubat 2017 Perşembe
Brezilyalı oyuncumuz Josef de Souza, Krasnodar karşısında ilk yarı çok kötü oynadıklarını söyledi. İkinci yarıda dengeyi sağladıklarını belirten Souza, 1-0’lık skorun döndürülebilecek bir skor olduğunu ve ikinci maçtan taraftarlarımızın da desteğiyle galip ayrılıp turu geçeceklerine inandığını ifade etti.

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Souza, “Kalemizde çok erken bir gol gördük. Aynı zamanda rakip takım kendi sahasında oynuyordu ve erken golle özgüvenleri fazlasıyla arttı. Bizde durum tam tersiydi. Biraz özgüvenimizi kaybettik. İlerleyen dakikalarda oyuna dönmek için geç kaldık. İkinci yarı dengeyi sağladık, rakip kaleye yakın oynadık, pozisyon üretir gibi gözüken taraf bizdik ama kolay olmayacağını biliyorduk. Döndürülebilecek bir skor. Bu turu çevirip alabiliriz. İkinci maçı kendi sahamızda oynayacağız. Taraftarlarımızın desteğiyle o maçtan galibiyetle ayrılıp turu geçeceğimize inanıyorum” dedi.

Havanın çok soğuk oluşunun da bir sorun olarak karşılarına çıktığını sözlerine ekleyen Brezilyalı oyuncu, “Bu tarz iklimlerde oynadığınızda oyuncuların ısınma süreci biraz daha uzun sürüyor. Maç içinde geç ısınıyorsunuz çok soğuktan dolayı. Rakibimiz bizden daha alışık bu ortamda oynamaya. Onlar uzun süredir bu iklimde oynayan oyuncular ve daha tempolu ve önde basarak başladılar. Kayseri’de de aslında çok soğuk bir iklimde oynadık. Kariyerimde böyle maçlara çıkmıştım. Kayseri’de -11, -12 gibi bir hava vardı. O maçta bizim için çok zorlu geçmişti ve o maçtan da mağlubiyetle ayrılmıştık, birkaç hafta önce. Temel nokta bu değil. İlk yarı çok kötüydük. İkinci yarı da dengeledik ama çok kötü olduğumuz ilk yarıda yediğimiz golden dolayı kaybettik” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.