Simon Kjaer: "Oyunumuzu geliştirmeliyiz"

16 Şubat 2017 Perşembe
Profesyonel Futbol Takımımızın Danimarkalı stoperi Simon Kjaer, Krasnodar karşısında erken yenen golün işleri zorlaştırdığını söyledi. Oyunlarını geliştirmeleri gerektiğini de belirten Kjaer, tur için şansımızın olduğunu ifade etti.

Karşılaşmanın ardından maçı yayıncı kuruluşa değerlendiren Kjaer, “Maçın daha başında, 4. dakikada kalenizde gol görüyorsanız, karşınıza engel olarak çıkıyor ve işleri zorlaştırıyor. Oyunumuzu geliştirmeliyiz. Top ayağımızdayken pozisyon anlamında oyunumuzu geliştirmeliyiz. Pozisyonlarımız tesadüfen oluşmuş pozisyonlar olmamalı. Eğer gol atsaydık daha iyi bir skor olurdu bizim için. 1-0’lık skor, oyunumuzu da göz önünde bulundurursak kabul edilebilir. Futbolda var bunlar. Hafta sonunu düşüneceğiz” dedi.

Savunmada görev alan Neustadter’in performansıyla ilgili de konuşan Kjaer, “Roman çok iyi bir iş çıkardı. Yapmamız gerekenleri yaptık onunla beraber. Sadece rakibin 1 golü söz konusuydu. Az pozisyon verdik. Bu kadar pozisyonu her maçta verebilirsiniz. Kendimizi geliştirmemiz gereken noktalar tabii ki var. Roman başarılı isimlerdendi. Ben kimle oynarsak oynayalım rahatım” ifadelerini kullandı.

Son olarak turu geçmek için şanslarının bulunduğunu sözlerine ekleyen Simon Kjaer, “İkinci maçı sahamızda oynayacağız. Bu sezon bazen farklı takımlar olarak sahadaydık. Çarşamba günü de böyle olmalıyız. Şansımız var. Taraftarlarımızın da desteğiyle iyi bir maç çıkaracağız” şeklinde konuştu.