Zeljko Obradovic ve Luigi Datome’den Açıklamalar

11 Ocak 2017 Çarşamba
Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic ve İtalyan yıldızımız Luigi Datome, ekibimizin yarın 22:45’te Aleksandar Nikolic Arena’da Kızılyıldız ile oynayacağı Turkish Airlines Euroleague 17. hafta karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.

Rakibimizin oldukça formda olduğuna ve galibiyet için çok iyi bir oyun ortaya koymanın önemine değinen Zeljko Obradovic, mücadeleye ilişkin olarak “Şu anda tüm Euroleague’in belki de en formda takımıyla karşılaşacağız. Çok zorlu bir atmosfer ve her zaman olduğu gibi çok zorlu bir karşılaşma bekliyoruz. Kızılyıldız’ın harika bir taraftar desteği var. Fakat bizim için daha önemli olan, onların nasıl oynadığı olacak. Kesinlikle galibiyet hedeflediğimiz bu maçı kazanmak için çok iyi oynamalıyız” ifadelerini kullandı.

Maça ilişkin görüşlerini belirten Luigi Datome de “Oldukça zorlu bir atmosferde, bizim için kesinlikle çok iyi bir meydan okuma olacak. Buradan birçok iyi takım mağlubiyetle ayrıldı. Şu ana kadar çok iyi bir Euroleague sezonu geçiriyorlar. Kesinlikle konsantre olmalı ve kazanabilmek için çok iyi oynamalıyız. Kolay olmayacak fakat iyi ritmimizi sürdürmek istiyoruz” yorumunda bulundu.