George Dikeoulakos: "Oyunu biz kolay hale getirdik"

11 Ocak 2017 Çarşamba
Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü George Dikeoulakos, 77-64 galibiyetimizle tamamlanan Famila Schio karşısında maça konsantre başladıklarını ve oyunu kendilerinin kolay hale getirdiğini belirtti.

Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe TV’ye konuşan Dikeoulakos, “Oyunu kolay hale biz getirdik. Euroleague’de bu seviyede kolay maç olmaz. Maça konsantre başladık, hatta ilk devre farkı 17 sayıya kadar yükselttik. Kalan çeyreklerde ise farkı koruduk. Oyuncularımı tebrik ediyorum, taraftarlarımıza desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum ama daha fazla taraftar beklediğimi belirteyim” dedi.

Bench’ten iyi katkı aldığını ifade eden Dikeoulakos, “Takımda herkesin rolü var, herkes rolünün gerektirdiğini yapıyor. Kenardan gelenler iyi katkı veriyor. Özellikle Ayşe bizi skor anlamında da rahatlatıyor, kenardan gelenlerin yaptığı katkıdan mutluyum ifadelerini kullandı.

Oldukça yoğun bir dönemden geçtiklerini de sözlerine ekleyen koç George Dikeoulakos, “Avrupa’nın en sert liglerinden biri Türkiye Ligi. Her 2-3 günde bir sert bir maça çıkıyoruz. Dolayısıyla önceki maç neler olduğunu unutup bir sonraki maça hazırlanıyoruz. Bazen antrenmanda bile dinlediğimiz oluyor. Geçen yıl bunu iyi idare ettik, bu yıl da başaracağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Alexandria Quigley: “Güzel bir maç oldu”

Famila Schio karşısında 14 sayıyla oynayan Alexandria Quigley Fenerbahçe TV’ye yaptığı açıklamada, “Güzel bir maç oldu. Euroleague’de yolumuza galibiyetlerle devam ediyoruz. Taraftarlarımız da destekleriyle bize önemli bir enerji katıyorlar” ifadelerini kullandı.

Jantel Lavender: “Topu iyi paylaştık”

İtalyan ekibi Famila Schio karşısında 14 sayıyla oynayan bir diğer oyuncumuz Jantel Lavender ise Fenerbahçe TV’ye yaptığı açıklamalarda, “Rakip karşısında topu iyi paylaştık. Takımda herkes katkı sağladı ve iyi bir galibiyet aldık” dedi.