3 Temmuz Spor Akademisi Arazisi Havadan Görüntülendi

18 Kasım 2016 Cuma
Başkanımız Aziz Yıldırım'ın dün basına ve kamuoyuna tanıttığı Gebze'deki 3 Temmuz Akademisi arazisi FB TV tarafından havadan görüntülendi. Proje hayata geçirildiğinde Fenerbahçe Spor Kulübü bu dev arazi üzerinde dünya standartlarında çok önemli bir tesise kavuşacak.

18 yıllık başkanlık döneminde Fenerbahçe Spor Kulübü’ne sayısız arazi ve tesis kazandıran Başkanımız Aziz Yıldırım,  3 Temmuz akademisi için satın alınan Gebze'deki araziyi basına ve kamuoyuna tanıtmıştı.

Gebze'nin Denizli Köyü'ndeki araziye havadan bakıldığında ise ne kadar geniş bir alana yayıldığı daha net şekilde görülüyor. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün en önemli yatırımlarından birine ev sahipliği yapacak bu geniş arazide hayata geçirilecek projenin ismi “Fenerbahçe Spor Kulübü 3 Temmuz Spor Akademisi Altyapı ve A Takım Tesisleri” olacak.

250 dönüme yayılan arazide topografik ve imar çalışmaları en kısa zamanda tamamlanacak ve inşaat aşamasına geçilecek.

Dünya standartlarında inşaa edilecek dev projenin bitmesiyle Can Bartu Tesisleri ve Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'ndeki bütün şubeler, alt yapı takımları ile birlikte Gebze'de bir araya gelecek.

Altyapı akademi, boks-masa tenisi salonu, bayan-erkek voleybol ve bayan-erkek basketbol salonları, kapalı ve açık olimpik havuz, 11 futbol sahası, futbol a takımı rezidans, futbol ayak tenisi sahası, kum saha, kaleci antrenman sahası, futbol antrenman sahaları, kürek şubesi tesisleri ve daha bir çok özelliğiyle Fenerbahçe 3 Temmuz Spor Akademisi Dünya'nın en büyük ve modern spor tesislerinden biri olacak.

Futbol sahalarından biri tribünlü olacak ve içerisinde koşu pisti de yer alacak. 3 Temmuz Spor Akademisi 3. köprüye bağlanan otoyolun hemen yanında yer alacak.

3 Temmuz Spor Akademisi'nin 5 ile 10 yıl arasında tamamlanması planlanıyor. 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

3 Temmuz Spor Akademisi Arazisi Havadan Görüntülendi 3 Temmuz Spor Akademisi Arazisi Havadan Görüntülendi 3 Temmuz Spor Akademisi Arazisi Havadan Görüntülendi 3 Temmuz Spor Akademisi Arazisi Havadan Görüntülendi 3 Temmuz Spor Akademisi Arazisi Havadan Görüntülendi 3 Temmuz Spor Akademisi Arazisi Havadan Görüntülendi 3 Temmuz Spor Akademisi Arazisi Havadan Görüntülendi