Atletizm Şubesi > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- Atletizm Şubesi İdari ve Teknik Kadro
- ATLETİZM ŞUBESİ (BÜYÜK ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (GENÇ ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (YILDIZ ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (BÜYÜK BAYANLAR) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (GENÇ BAYANLAR) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (YILDIZ BAYANLAR) SPORCULARI
- İletişim Bilgileri
- Atletizm Şubesi Tesisleri
- Atletizm Şubesi 2010 Yılı Müsabaka Programı
- 2009 YILINDA ATLETİZM ŞUBEMİZİN KAZANDIĞI KUPALAR
- 2009 Yılında Atletlerimizin kırdığı rekorlar
- ATLETİZM ŞUBESİ (16 YAŞ ALTI ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (16 YAŞ ALTI BAYANLAR) SPORCULARI
- 2010 Yılında Atletlerimizin kırdığı rekorlar
- 2011 YILINDA ATLETİZMDE KAZANDIĞIMIZ BAŞARILAR
- 2012 YILINDA ATLETİZMDE KAZANDIĞIMIZ BAŞARILAR
- 2012 FAALİYET PROGRAMI VE BAŞARILARI
- 2013 YILI BAŞARILARI
- 1997 -2014 yılları arasında Atletlerimizin Kazandığı Ulusal ve Uluslararası Başarılar
- 2015 yılı Atletizm Şubesi Takım başarıları
 

 

2013 YILI BAŞARILARI

ULUSLARARASI BAŞARILAR


TAKIM BAŞARILARI:

• 03 Şubat 2013 tarihinde İspanya’nın Castellon kentinde yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros yarışmalarında Kulübümüzü Genç Erkek kategorisinde temsil eden Kros Takımımız Avrupa İkincisi olmuştur. Aynı Müsabakada Sporcumuz Erkan Çelik Gümüş Madalya alarak Avrupa İkincisi olmuştur.

•21 Eylül tarihinde Çek Cumhuriyetinin Brno kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası A grubu yarışmalarına katılan; Genç Erkek Takımımız Avrupa Şampiyonu, Genç Bayan Takımımız ise 3 puan farkla Avrupa İkincisi olmuştur.

BİREYSEL BAŞARILAR:

• Bulgaristan’da düzenlenen Burgas Kupası Atletizm Yarışmaları’nda büyük kadınlar gülle atmada yarışan sporcumuz Emel Dereli, 17.67’lik derecesiyle Kendisine ait olan Gençler Türkiye Rekorunu geliştirerek ikinci olmuştur.

• Cirit Atma Branşında Rekortmen Sporcumuz Fatih Avan Moskova’da düzenlenen Özel Bir Müsabakada 84.59 m lik atışıyla 1.ci olmuştur.

• 08 Haziran 2013 tarihinde Bulgaristan’da düzenlenen 17.10000M Avrupa Kupası müsabakalarında sporcumuz Halil Akkaş 2. olarak Gümüş Madalya kazanmıştır.

• 06-17 Temmuz tarihleri arasında Rusya’da düzenlenen Dünya Üniversiteler Oyunlarında Kulübümüz sporcuları aşağıda belirtilen başarıları elde etmiştir;

Fatih Avan Cirit Atma Dünya Üniversiteler 3.cüsü
Aşkın Karaca Üç Adım Atlama Dünya Ünversiteler 5.cisi

• 10-14 Temmuz tarihleri arasında Ukrayna’da yapılan Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonasında sporcularımızın elde ettiği başarılar aşağıda belirtilmişti;

Emel Dereli Gülle Atma Dünya Yıldızlar Şampiyonu
Eda Tuğsuz  Cirit Atma Dünya Yıldızlar 5.cisi

•11-14 Temmuz tarihinde Finlandiya’da yapılan Avrupa 23 Yaşaltı Atletizm Şampiyonasında Kulübümüz Sporcusu Gamze Bulut 5000 m de Avrupa 23 Yaşaltı Şampiyonu olmuştur.

• 14-19 Temmuz tarihleri arasında Hollanda da yapılan 12.Avrupa Yıldızlar Olimpik Festivalinde sporcumuz Ömer Oti 3000 m de ikinci olarak Gümüş madalyanın sahibi olmuştur.

• 27 Kasım-04 Aralık 2013 tarihleri arasında Brezilya’da yapılan Dünya Okul Sporları Olimpiyatlarında aşağıda belirtilen atletlerimiz Gümüş Madalya sahibi olmuşturlar;

Bekir Samet Tan 2000 m engelli 2.
Zeynep Mete 2000 m engelli 2.

ULUSAL BAŞARILAR:

• 19-20 Ocak 2013 tarihleri arasında Ataköy Atletizm Salonunda yapılan Türkiye Yıldızlar Salon Şampiyonası müsabakalarında aşağıda adı soyadı belirtilen kulübümüz sporcuları yarışarak başarılı sonuçlar elde etmişlerdir;

Yudum İliksiz  60 m 7,82 – 200 m 25,63 m’lik derecesiyle Yıldızlar Türkiye Rekoru Kırarak 1. olmuştur.
Demet Parlak  Sırıkla Yüksek Atlama 3,76 m’lik derecesiyle Yıldızlar Türkiye Rekoru Kırarak 1. olmuştur.
Emel Dereli     Gülle Atma 18,90 m ile 1.
H.Serenay Fil   60 m engelli ve Uzun Atlama branşlarında 1.
Ecem Çağlayan   Uzun Atlama 2.
Esin Akgül        60 m engelli 3.
Semih Demirkol 1500 m de 3.

Federasyon Deneme;

Hatice Öztürk 60 m de 7,60 derecesiyle Gençler Türkiye Rekorunu kırarak 1.olmuştur.
Ümit Sungur  Sırıkla Yüksek Atlama 4,85 m’lik derecesiyle Gençler Türkiye Rekorunu  kırarak 1. olmuştur.

• 24-25 Ocak 2013 tarihleri arasında Ataköy Atletizm Salonunda yapılan Türkiye 16 Yaşaltı Salon Şampiyonası müsabakalarında aşağıda adı soyadı belirtilen kulübümüz sporcuları yarışarak başarılı sonuçlar elde etmişlerdir;

Ecem Çalağan         - Uzun Atlama 1.
Bekir Samet Tan    - 1500 m – 800 m 1.
Murat Güneş          - 1500 m 2.

• 02-03 Şubat 2013 tarihleri arasında Ataköy Atletizm Salonunda yapılan Gençler ve Büyükler Ferdi Salon Türkiye Şampiyonası müsabakalarında aşağıda adı soyadı belirtilen kulübümüz sporcuları yarışarak başarılı sonuçlar elde etmiştirler. Bu müsabakalarda 3 Türkiye Rekoru Kırılmıştır;

Demet Parlak   Sırıkla Atlama 3,80 m Yıldızlar Türkiye Rekoru kırarak 1.
Hatice Öztürk   60 m 1.ci - 200 m 24.94 m ile Gençler Türkiye Rekoru kırarak 1.
Osmancan Özdeveci  Gülle Atma 18.34 m ile Gençler Türkiye Rekoru kırarak 1.

Genç Bayanlar:

Emel Dereli  Gülle Atma 1.
Hasibe Serenay Fil  Uzun Atlama 1.
Kadriye Aydın  Yüksek Atlama 1.
Fatma Arık  800 m 1.

Genç Erkekler:
Tolga Yılmaz 60m engelli 1.
Ümit Sungur Sırıkla Yüksek Atlama 1.
Musa Tüzen Üç adım Atlama 2.
Mustafa Tilki Sırıkla Yüksek Atlama 1.
Fahri Arsoy 60 m 3.
İ.Halil Sağlam Yüksek Atlama 3.

Büyük Bayanlar:
Cansu Korur   200 m 1.ci-400 m 3.
Saliha Özyurt  60 m 2.
Hatice Ünzir  800m 3.

Büyük Erkekler:
Aşkın Karaca Üç Adım Atlama 1.
Alper Kulaksız  Uzun Atlama 2.
Erkin Özkan 200 m 2.
Cumali Umutcan Emektaş 60 m 3.

• 09 Şubat 2013 tarihinde Antalya’da yapılan Türkiye Atletizm Kulüplerarası Kros Ligi 1.Kademe müsabakalarında kulübümüzün katılmış olduğu 16 Yaşaltı A grubu Erkek Takımı 1.ci, Genç Erkek ve Genç Bayan Takımlarımız 2.ci durumda olup Şampiyonluğun en yakın adaylarıdır. Final müsabakaları 16 Mart tarihinde Aydın Kuşadası’nda yapılacaktır.

• 09-10 Şubat 2013 Tarihleri arasında İstanbul Ataköy Atletizm Kapalı Salonu’nda yapılan Federasyon Salon Deneme müsabakalarına katılan atletlerimiz ve dereceleri;

Yıldız Bayanlar:
Demet Parlak  Sırıkla Yüksek Atlama 3,85 m ile 1.ci olarak Yıldızlar Türkiye Rekoru Kırmıştır.
Rabia Batmaz  Üçadım Atlama 1.
Kübra Çelik 400 m 1.
Yaren Aydın 1500 m 1.
Gözdenur Bayrak 400 m 3.

Yıldız Erkekler:
Ferhat Argun 1500 m 1.ci- 800 m 1.

Genç Bayanlar:
Kadriye Aydın Yüksek Atlama 1.

Genç Erkekler:
Fahri Arsoy 60 m 1.ci-200 m 2.

Büyük Bayanlar:
Cansu Korur 60 m 1.ci-200 m 1.ci-400 m 2.
Kübra Sesli  60 m engelli 2.


Büyük Erkekler:
Semih Demirkol 3000 m 1.

• 17 Şubat 2013 tarihinde Darıca’da yapılan Türkiye Ferdi Kros Şampiyonası müsabakalarında aşağıda adı soyadı belirtilen kulübümüz sporcuları yarışarak başarılı sonuçlar elde etmiştirler;

Yıldız Erkek:
Ömer OTİ   1.
Büyük Erkek:
Cihat ULUS 1.

Büyük Bayan:
Türkan ÖZATA  1.

• 13-14 Nisan 2013 tarihinde İzmir’de yapılan Yıldızlar ve Çoklu Branşlar Federasyon Deneme Müsabakalarına katılan kulübümüz Sporcularının almış olduğu dereceler aşağıda belirtildiği gibidir;

Yıldız Bayanlar:
Fatma Arık 800 ve 1500 m de 1.
Hasibe Serenay Fil Uzun Atlama 1.
Gizem Yumak 3000 m 1.
Zeynep Mete 2000 m engelli 1.
Ecem Çalağan Uzun Atlama 2.
Yudum İliksiz 100 m 2.
Kübra Çelik 100m ve 100 m engellide 2.
Ebru Yurtdaş Çekiç Atma 2.
Emine Selda Kandemir Yüksek Atlama 2.

Yıldız Erkekler:
Oğuz Kardaş Çekiç Atma 1.
Berk Köksal 400 m 1.
Mustafa Tilki Sırıkla Yüksek Atlama 1.
Ahmet Talha Kılıç Cirit Atma 1.
Barbaros Demirtaş Disk Atma 1.
Ömer Oti 3000 m 2.ci – 1500 m 3.
Bekir Samet Tan 2000 m 2.
Murat Güneş 2000 m 3.


• 01 Haziran 2013 tarihinde İstanbul Enka Sadi Gülçelik Spor Kompleksinde yapılan 18. Yılmaz Sazak Yaş Grupları Atletizm müsabakalarında yarışan Atletlerimizin elde ettiği dereceleri aşağıda belirtildiği gibidir;.

Bayanlar:

Emel Dereli Gülle Atma Yıldızlar Türkiye Rekoru kırarak 1.
Serenay Fil Uzun Atlama 1.ci-100 m engelli 3.
Zeynep Mete 1500 m 1.
Gözdenur Bayrak 100 m 3.

Erkekler:
Semih Demirkol 1500 m 1.


• 01-02 Haziran 2013 tarihinde İzmir’de yapılan Türkiye Büyükler Ferdi Türkiye Şampiyonası müsabakalarından yarışan Atletlerimiz aşağıda belirtilen dereceleri elde etmiştirler;

Bayanlar:
Tuğçe Şahutoğlu Çekiç Atma 1.
Burcu Ayhan Yüksel Yüksek Atlama 1.
Gülsüm Güneş Özdemir Cirit Atma 1.
Türkan Erişmiş Özata 3000 m engelli 2.
Gökçe Çelenk Disk Atma 2.
Demet Parlak Sırıkla Atlama 2.
Dilek Özada Gülle Atma 2.
Hatice Öztürk 100 m 2.ci-200 m 3.
Kübra Sesli 100 m engelli 2.
Emel Şanlı 100 m engelli 3.cü-400 m 2.
Semra Türk Akdoğan Disk Atma 3.
Kadriye Aydın Yüksek Atlama 3.
Eda Tuğsuz Cirit Atma 3.

Erkekler:
Alper Kulaksız Uzun Atlama 1.
Halil Akkaş 3000 m 1.ci-5000 m 2.
Enis Ünsal 400 m engelli 1.
Aşkın Karaca Üç Adım Atlama 1.
Cumali Umutcan Emektaş 100 m 2.
Fatih Eryıldırım Çekiç Atma 2.
Murat Gündüz Gülle Atma 2.
İrfan Yıldırım Disk Atma 2.
Erkin Özkan 200 m 2.
Agit Mutlu 800 m 3.
Oktay Güneş 110m engelli 3.


• 26-29 Haziran tarihinde Mersin’de yapılan Akdeniz Oyunları Şampiyonasında kulübümüz sporcuları aşağıda belirtilen başarıları elde etmiştir;

Fatih Avan   Cirirt Atma Akdeniz Oyunları Şampiyonu,
Burcu Ayhan Yüksel  Yüksek Atlama Akdeniz Oyunları Şampiyonu,
Ramil Guliyev  100-200 m Akdeniz Oyunları 2.
Saliha Özyurt 4x400 m Akdeniz Oyunları 2.

• 01-02 Temmuz 2013 tarihleri arasında Samsun’da yapılan Türkiye Kulüplerarası Yıldızlar Ligi müsabakalarında Kulübümüz Yıldız Bayan Takımımız Türkiye Şampiyonu, Yıldız Erkek Takımımız ise 1 puan farkla İkinci olmuştur.

• 06-07 Temmuz tarihinde Denizli ilinde yapılan Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası müsabakalarında Sporcumuz Özkan Baltacı Çekiç Atma branşında Balkan Gençler Şampiyonu olarak Türkiye Rekoru kırmıştır.

• 20-21 Ağustos 2013 tarihleri arasında Trabzon’da yapılan Türkiye Kulüplerarası Gençler Ligi Final müsabakalarında Genç Bayan Takımımız Birinci, Genç Erkek Takımımız 1 puan farkla ikinci olmuştur.

• 07-08 Eylül 2013 tarihleri arasında Mersin’de yapılan Türkiye Kulüplerarası Süper Lig Final müsabakalarında Erkek Takımımız Birinci, Bayan Takımımız ikinci olmuştur.
• 23 Kasım 2013 tarihinde İstanbul’da yapılan Ömer Besim Kır Koşusu ve Avrupa Kros Milli Takım Seçmesi müsabakalarında yarışarak Milli Takıma giren sporcularımız aşağıda belirtilmiştir;

Genç Bayanlar:
Fatma Arık
Hatice Ünzir

23 Yaşaltı Bayanlar:
Elif Karabulut

Büyük Bayanlar:
Türkan Özata

Genç Erkekler:
Saffet Elkatmış
Ersin Tekal